Euroskeptiku Farage i kërkon kryeministrit Johnson që të dëgjojë Donald Trump.
AFP / Jonathan Bachman Populisti anti-Europian Nigel Farage i kë kërkuar kryeministrit Boris Johnson ditëne Premte që të ndjekë këshillat e Don...
Shqipëria pjesë e Koalicionit të Sigurisë Ndërkombëtare Detare
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një njoftimi në Facebook i ka uruar mirëseardhjen Shqipërisë si pjesëtari më i ri i Koalicioni...
Albin Kuri i ‘bën bisht’ takimit të parë me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara.
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk do të takohet sot me zëvendës-ndihmësin e sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, që sot po qën...
I FUNDIT: Agim Kajmakut i hiqet mandati si kryetar i bashkisë Vorë
Agim Kajmaku, i zgjedhur kryetar i Bashkisë në Vorë, sot e tutje nuk do të jetë më në këtë post. Kështu vendosi sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...
Tërmeti 5.2 ka tronditur sot qytetarët e Korçës, por nuk ka shkaktuar dëme.
Një termet i fuqishëm tronditi rajonin e Korçës mëngjesin e sotëm rreth orës 06:25 minuta. Tërmeti kishte magnitudë 5,2 të shkallës Rihter, ndë...
Conte: Shtyrja e negociatave për Shqipërinë, një gabim historik.
Shtyrja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, e ritheksoj, se ishte një gabim historik për Bashkimin Evropian. Evr...
Philip Reeker, SHBA e zhgënjyer, disa liderë evropian “kanë pikëpamje të shekullit të XIX”
Për Shtetet e Bashkuara është zhgënjyes fakti që Këshilli Europian nuk mundi të hapë negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Ver...
Rama, vizitë zyrtare në Itali, e dyta si kryeministër
Takim me Conte për integrimin dhe marrëdhëniet dypalëshe Kryeministri Edi Rama është takuar në Romë me homologun e tij italian Giuseppe Conte. ...
Majtistët tërbohen pasi Donald Trump postoi fotografinë ku nderon Qenin Hero.
  Majtistët anti- Trump reaguan negativisht në Twitter ditën e Mërkure pasi presidenti Trump twitoi një fotografi në momentin kur po ndero...
Trump mbledh rreth vetes Republikanët ndërsa hetimet për impeachment shkojnë në publik.
AFP / SAUL LOEB Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump u bëri thirrje Republikanëve që të grumbullohen pas tij ditën e Enjte teksa De...
Faqja 28 prej 770« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »