Shtyllë e politikës franceze, por çfarë nuk mundi të bëjë Zhak Shirak?!
Nga: BREITBART LONDON PARIS (AP) - Ish-Presidentit Francez Zhak Shirak iu dhanë të gjitha nderimet ushtarake të hënën ndërsa ish liderët dhe at...
Tre viktima të një krimi në familje, autori vret veten.
Një ngjarje e rëndë ndodhi orët e fundit në Xibër të Klosit, Mat, ku janë shënuar tre viktima si pasojë e një konflikti për pronën. Burimet tha...
Kafeneja e parë amerikane e kanabisit,e mbështetur nga Miley Cyrus, hapet në L.A.
Nga: WARNER TODD HUSTON Prezantuar si salloni i parë i kanabisit në vend, Lowell Cafe u hap të hënën në West Hollywood duke premtuar të sjellë ...
Katër muaj burg shtetasit amerikan për foton Rama – Obama.
Nga: Zëri i Amerikës/ Një person që sajoi një kontribut të paligjshëm nga një i huaj në një komitet për mbledhje fondesh për presidentin Barack...
Një tërmet i magnitudës 3.4 ka rënë në afërsi të kryeqytetit.
Lëkundjet janë shënuar në orën 14:22 dhe rreth 5km në jug të Shijakut dhe 22 km nga Tirana....
Stuhia godet Evropën Qendrore, një 14-vjeçare humb jetën në Sllovaki
Një stuhi e fortë ka goditur Evropën qendrore sot, ku një vajzë ka humbur jetën në Sllovaki. Po kështu, trafiku hekurudhor është pezulluar përkohë...
Liderët botëror bëjnë homazhe për Jacues Chirac, ish- president i Francës.
Disa liderë të botës, duke përfshirë presidentin Rus Vladimir Putin, ditën e Hënë bënë homazhet e fundit në respekt të ish- presidentit Jacques Ch...
Fushata e Joe Biden kërkon që media të censurojë Rudy Giulianin
Fushata presidenciale e ish- zëvendëspresidentit Joe Biden ka dërguar një letër në çdo rrjet televiziv, duke kërkuar që ta mbajnë larg kryebashkia...
Rama uron Kurz për fitoren në Austri dhe ‘i beson’ Ballkanin Perëndimor.
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një mesazh urimi për Sebastian Kurz, i cili fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Austri. Rama e konsid...
EFEKTI GRETA: RRITJA E TË GJELBËRVE NË GJITHË EVROPËN
Nga: Roberto Vivaldelli/ The Insider Ajo e Greta Thunberg do të jetë edhe një betejë "apolitike" por populizmi i saj "ambientalist" hyn në mëny...
Faqja 29 prej 754« E para...1020...2728293031...405060...E fundit »