Këshilltari i Thaçit flet për “pasoja” ndaj partive nëse nuk votojnë ligjin për Ushtrinë/ VIDEO
Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni , këshilltari i Presidentit kosovar Hashim Thaçi...
Personi që sulmoi me sëpatë 9 persona në Dusseldorf të Gjermanisë, është kosovar, sipas medias gjermane
Zbulohet identiteti i kosovarit që sulmoi me sëpatë 9 persona në stacionin e trenit në Dusseldorf të Gjermanisë. Mediat gjermane thonë se personi ...
WikiLeaks: 11 terroristë të Al –Qaeda-s kanë qëndruar në Kosovë
  11 anëtarë të grupit terrorist Al –Kaida kanë qëndruar në Kosovë brenda periudhave të ndryshme kohore gjatë dekadës së kaluar, para se t...
Hashim Thaçi kërcënon “o ushtrinë, o dorëheqje!”. Amerika i përmend “partneritetin”.
Presidenti i Republikës së Kosovës ka thënë sot se ëhstë i gatshëm të japë dorëheqjen nëse nuk arrin të krijojë “Ushtrinë e Kosovës” sipas projekt...
Rritet tensioni në Maqedoni. Ivanov thotë se Ushtria është e gatshme!
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka deklaruar se Ushtria  e Maqedonisë është e gatshme t’i përgjigjet sfidave dhe të mbrojë integritetin te...
INSTAT njofton se punësimi në tremujorin e katër 2016 ra me 1.4%
Lajmin e ka konfirmuar Instituti i Statistikave, i cili bën të ditur se mijëra qytetarë kanë humbur vendin e punës dhe të ardhurat gjatë periudhës...
Partitë e Opozitës nuk regjistrohen për zgjedhjet e qershorit.
Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe pa...
Tusk rizgjidhet president i KiE pavarësisht nga kundërshtimi i co-patriotëve polak.
(FOTO: Donald Tusk dhe Jean Claude Junker)/ Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk fitoi në raundin e dytë të Enjten pavarësisht frikës s...
BE duhet t’i japë përgjigje Britanisë mbi Brexit brenda 48 orëve mbi Artikullin 50.
Bashkimi Europian (BE) do të ketë vetëm 48 orë për të dhënë përgjigje mbi planet e tij ndaj negociatave me Brexit pasi Mbretëria e Bashkuar zyrtar...
Në Kosovë, të dy palët kundërshtare duan të njëjtën gjë: Ushtrinë
Inicimi i Projektligjit nga presidenti Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, ka ngjallur reagime t...
Faqja 393 prej 566« E para...102030...391392393394395...400410420...E fundit »