Qeveria frikësohet pas fjalëve të Bashës “për luftë”. Blindohet selia.
Kryetari i Opozitës, Basha, sot gjatë kohës që ndodhej në “Çadrën e Liriisë”- siç e kanë quajtur protestuesit vendqëndrimin e tyre, ka deklaruar s...
136 diplomatë të Turqisë dhe të afërmit e tyre kërkojnë azil në Gjermani. Akuzohen si “puçistë”.
(FOTO: Presidenti i Turqisë, Erdogan)/ Njëqindetridhjetegjashtë turq me pasaporta diplomatike kanë depozituar një kërkesë për azil në Gjermani ...
Kryeministër i Kosovës do të jetë Kadri Veseli? Kjo pyetje shtrohet që sot.
(FOTO: Kadri Veseli në një fjalim para aktivistëve të PDK)/ Një foto me Presidentin Donald Trump, e shpërndarë dhe e diskutuar fort në Internet...
Rodrigo de Rato, ish Drejtor i FMN dënohet me 4.5 vjet burg; i përfshirë në përvetësim.
( Rodrigo de Rato y Figaredo, ish Drejtor i FMN, politikan spanjoll)/ Rodrigo de Rato y Figaredo, ish-kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ...
Dita sot u mbyll me dy deklarata të “tmerrshme”
(FOTO: Franco Roberti- kreu i Antimafias Italiane)/ Deklarata e parë është e ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchardt: Ai tha se në Shq...
Efekti Trudeau: Shumica e kanadezëve nuk besojnë qeverinë, për herë të parë pas 17 vjetësh.
(FOTO: Justin Trudeau, kryeminister i Kanadasë)/ Një sondazh i ri dëshmon se kanadezët nuk e besojnë qeverinë e tyre për herë të parë pas 17 vj...
Votues në Oscar: Meryl Streep është vetëm një “kloun” që u emërua në Oscar vetëm për fjalimin anti- Trump.
Një votues i Oscar tha se e nominuara 20 herë Meryl Streep luajti këtë vit në  “Florence Foster Jenkins” reolin “si një kloun“ dhe beson se aktorj...
Si në vitin 1991: Socialistët braktisen në Kuvend.
Deputetët socialistë të “Rilindjes” kanë mbetur vetëm në sallën e Kuvendit. Edhe këta nuk janë të gjithë socialistët, vetëm ata që nuk kanë vlejtu...
Astrit Patozi, deputet i PD i përgjigjet zotit Flencenstein: “Ne në Parlament jemi këtu, por ai thotë shkoni atje!”.
Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi iu përgjigj sot kërkesës së eurodeputetit Knut Flenkestein lidhur me rikthimin e opozitës në Parlame...
Rex Tillerson po pastron shtëpinë nga njerëzit e Hillary dhe Obama në Departamentin e Shtetit!
(FOTO: Rex Tillerson, sekretar i shtetit i Shteteve të Bashkuara)/ Sekretari i Shtetit po pastron shtëpinë në Departamentin e Shtetit- sipas ra...
Faqja 450 prej 611« E para...102030...448449450451452...460470480...E fundit »