Në Kolonjë ka nisur votimi për kryetarin e bashkisë
  (FOTO: Pamje nga një Qendër votimi) Sot në bashkinë e Kolonjës, qytetarët votojnë për të zgjedhur kreun e ri të Bashkisë. Dy kandidat...
Popujt para gjyqit
  Frrok Çupi/ Gjyqi është aty, para të gjithëve, i padukshëm.  Në qoftë se do t’i besojmë profecive,  Judah Ben Samuel, që në vitin 1217 ka...
Obama i tha stafit të Shtëpisë së Bardhë se humbja në zgjedhje “nuk është Apokalips”
(FOTO: Presidenti i zgjedhur Trump dhe presidenti në detyrë Obama, në Zyrën Ovale)   “Ky nuk është akopalips”, iu tha Obama anëtarëve të sta...
Trump do të takojë Mitt Romney; ndoshta për sekretar shteti
(FOTO: Mitt Romney) Presidenti i zgjedhur Donald Trump, karriera e të cilit, fushata dhe zgjedhja kataklizmike mbi Hillary Clinton, që nuk mund...
Trump i ofron zotit Mike Pompeo postin e Drejtorit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencies
( FOTO: Mike Pompeo) Përveç postit të Prokurorit të Përgjithshëm, që iu ofrua Senatorit Jeff Session, të Alabama; po sot presidenti i zgjedhur ...
Donald Trump: Për Jeff Sessions ofrohet posti i Prokurorit të Përgjithshëm.
(FOTO: Jeff Session i fotografuar në mjediset e Kullës "Trump")   Donald Trump i ka kërkuar Senatorit të Alabama, Jeff Sessions që të m...
Jared Kushner, burri i Ivanka-s, AS-i politik i klanit Trump
(FOTO: Ivanka Trump, Jared Kushner dhe dy fëmijë të tyre: Arabella dhe Jozeph, i treti Theodhore nuk ndodhet në foto) Nga Katia Fache/ Ai ës...
Amal Clooney kërkon “çdo ditë akte feministe” nën presidentin Trump
(FOTO: Amal Cloony)   Amal Clooney tha para një audience në Texas, në një konference për gratë, të mërkurën, iu bëri thirrje grave që t...
JK Rowling: Citatet e saj feministe
Nga Estel Bertrand/ JK Rowling, autorja e famshme e sagës letrare Harry Potter, vetëcilësohet vullnetarisht si feministe dhe pozicionohet shpes...
LEADERSHIP: Tre mësime nga tri ikona të shekullit XX
Nga Emanuel Ringot/ Çfarë kanë të përbashkët Coco Chanel, Estee Lauder dhe Motër Emanuela? Një ndjenjë të fortë leadershipi dhe një “karrierë” ...
Faqja 462 prej 535« E para...102030...460461462463464...470480490...E fundit »