Tiranë / Policia arreston një punonjës të SHISH-it
Policia e Tiranës ka arrestuar një punonjës të Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas njoftimit zyrtar, në pranga ka rënë Arian Ulqinaku, 45 vjeç, banu...
Reagon Hashim Thaçi: Opozita keqpërdori flamurin kombëtar, po na rrezikon demokracinë
ZëvendësKryeministri i Kosovës dhe ministri i punëve të jashtme, Hashim Thaçi, ka kritikuar opozitën për përdorimin e flamurit kombëtar për qëllime po...
LAJMI I FUNDIT/ Arrestohet Albin Kurti
Policia e Kosovës ka arrestuar Albin Kurtin, i cili ndodhej brenda selisë së Vetëvendosjes. Kurti u arrestua nga forcat speciale të policisë. Në momen...
Laguna e Patokut, familja Cali reagon pas vendimit të Gjykatës: Na është hequr liria, janë shkatërruar provat 
Familja Cali ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Kurbinit që vendosi masën ‘arrest me burg’ për vëllezërit Gjergj dhe Nikollë Cali, të p...
Spiunohet nga gazetari, Kryeministri Rama kthehet nga Kina me ‘Business Class”
Gjatë kthimit dje nga vizita zyrtare në Kinë, Kryeministri Rama është fotografuar në avion nga gazetari Artan Hoxha duke udhëtuar me ‘Business Class’....
Përplasen dy makina në Thumanë, shkrumbohet automjeti me targa malazeze
Një automjet me targa malazeze është përplasur me një makinë shqiptare rreth orës 10:30 të së shtunës në autostradën Fushë Krujë-Milot, në vendin e qu...
Sherr me grushta mes deputetëve Asllan Dogjani dhe Piro Lutaj
Një incident i rëndë është shënuar paraditen e sotme në Komisionin Parlamentar për Sigurinë Kombëtare. Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura ja...
Itali, vritet Valentin Frroku, mjeshtri i arratisjeve nga burgu.
Një shqiptar është vrarë në Itali gjatë tentativës për të grabitur një banesë në një provincë të Milanos. Viktima është Valentin Frrokaj 37 vjeç, i ci...
70 vite burg për drogën e avionit të Divjakës 
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë verdiktin e saj sot për 6 trafikantët e drogës së Divjakës, bashkëpunëtorët e pilotit italian Xhorxhio Riformato. ...
Konflikt Rusi – Turqi. ISIS mund të bëhet shkak për konflikt botëror
Pas incidentit të ndodhur në kufirin me Sirinë, ku Turqia rrëzoi një avion rus, tensioni është rritur në maksimum. Rusia është shprehur se ky është nj...
Faqja 462 prej 465« E para...102030...460461462463464...E fundit »