Babai i Ahmad Khan Rahami i kishte thënë Policisë që në 2014 se djali i tij ishte terrorist
  Dy vite para se të ndodhte shpërthimi i bombës në Nju Jork dhe në Nju Jesey, babai i Ahmad Khan Rahami shkoi në Polici dhe iu tha policë...
Largohet OMNIX, investitori më i madh strategjik
  Pak ditë pasi investitori libanezo- amerikan Faad Mitri u dhunua nga “persona të panjohur” ende, në rrugën mes Tiranës dhe aeroportit, ai ka...
Si mund të jesh kandidat përballë Metës?!
  Lëvizja Socialiste për Integrim ka hapur fushatën e zgjedhjeve në Parti. Do të zgjidhen forumet drejtuese të Partisë, mes të cilëve edhe...
Updated/ Kapen 99 persona dhe 5 tonë kokainë. Mes tyre edhe shqiptarë, dyshohet si grupi i Balilit
/Updated/ Ky  dyshohet si grupi i Klement Balilit, Sarandë Një operacion policor në veri të Italisë, rezultoi me 99 të arrestuar, shqiptarë,...
Evakuohet ndërtesa e ambasadës së SHBA në Oslo, Norvegji
  Godina në ndërtim ku do të vendoset Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Oslo, Norvegji, u evakuua të Martën për shkak të hetimit të një ...
Varësia afektive… e para duaj veten
Nga Navie, Cosmopolitan/   Çifti, dashuria e madhe, fluturat në stomak dhe gjithçka na mungon kur jemi beqarë, a nuk quhen të gjitha këto va...
Mjekët pro mjekëve, kush është me pacientin?
  Dy gjinekologët e ndaluar për vdekjen e Aida Çajka, gruas shtatzënë që humbim jetën në maternitetin e Tiranës, janë paraqitur sot në gjy...
21% e shefave janë psikopatë
Nga Katia Fache/   E përshkruajnë përgjithësisht shefin si njeri të ftohtë, gërnjar e sidomos jo empatik. Po sikur shefi juaj të jetë n...
Mafiozë shqiptarë hyjnë në Bundestag?
  “Pesë vizitorë të çuditshëm erdhën në Parlament, duke përfshirë burra shpatullgjerë me kostume të errëta. Njëri prej tyre mbante një kël...
Një person “very wanted” shihet në dasëm në Sarandë
  Ky quhet Klemend Balili; gjithë "bota" e di tashmë emrin e tij. Prej disa muajve është shpallur në kërkim ndërkombëtar. Madje është i re...
Faqja 533 prej 565« E para...102030...531532533534535...540550560...E fundit »