Sot në mëngjes, Donald Trump iu dërgon një mesazh amerikanëve se do të “ruajmë vendin tonë”.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur, Donals Trump)   “Në ferr” të gjithë ata gënjeshtarë që po përpiqen të thonë se Donald Trump nuk nuk do t’...
Një ose dy hajdutë nxjerrin “zbuluar” deputetin socialist. Jo vetëm shtëpinë e plaçkitur…
(FOTO: Deputeti Kopliku në fushatë elektorale)   Natën e 29 nëntorit, shtëpia e deputetit Namik Kopliku, në Tiranë, është  plaçkitur. ...
Presidenti Trump do të ndahet nga biznesi i tij gjatë presidencës
Presidenti i zgjedhur Donald Trump, ka njoftuar se do të lërë perandorinë e biznesit të tij dhe do të përqendrohet në presidencë, duke qartësuar s...
Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar.
    Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar. Tranzicioni i Donald Trump për...
E majta franceze po kryen vetëvrasje
(FOTO: Francois Holande dhe Manuel Valls) Ndërsa e djathta e zgjodhi përfaqësuesin e vet, François Fillon, për presidencialet e 2017, nga e maj...
Tërmet tjetër në qendër të Italisë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë sot pasdite. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter. Instituti ita...
Të lumtur në zgrip
  Frrok Çupi/ Janë atavizmat e fundit të “revolucionit në flluskë” të komunizmit. “Ecim, marshojmë, përpara o shokë...!”. Për ku? Pas një h...
Donald Trump, zyrtarisht fiton 16 vota elektorale në Michigan.
(FOTO: Donald Trump i fotografuar gjatë fushatës në Michigan) -Bordi Shtetëror i Mbledhjes së Votave certifikon fitoren me  10,704-vota- Sip...
VIDEO/ Delta Air Lines ndalon përgjithmonë një pasagjer që hodhi parulla pro- Trump
Linja Ajrore Delta ka ndaluar përgjithmonë që të udhëtojë një burrë që lëshoi thirrje pro- Donald Trump sapo hyri në bord, javën e  kaluar- sipas ...
Donald Trump pret David Petraeus, ish-padronin e CIA-s
(FOTO: David Petraeus, ish drejtor i CIA-s)  Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka takuar të hënën në Nju Jork gjeneralin në pension David Petr...
Faqja 548 prej 629« E para...102030...546547548549550...560570580...E fundit »