Papa Francis ‘lemeritet’ nga dasma e dy murgeshave lesbike
Lajmi mbi martesën e dy motrave ka  trishtuar papa Francis, sipas Nënsekretarit të Shtetit të Vatikanit, Kryepeshkopi Angelo Becciu. Ditën e Pr...
Këtu ka “luftë” politike nacionaliste, Meta në Athinë mohon “rrënjët nacionaliste”
  Nga L. Skiroi/ Në të njëjtën ditë, sot e Hënë, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, gjatë një vizite zyrtare në Athinë deklaroi se “nuk kemi p...
Andrzej Wajda, regjisor i famshëm polak, vdes në moshën 90 vjeç
Miq, regjisorë, artistë dhe liderë politik u vunë në radhë për nderimet e fundit ndaj njeriut që verën e tij e fokusoi mbi kulturën dhe historinë ...
Sikur pronari i godinës, që ndërtohej përballë Argjendarisë, të kishte ndërtuar një skenë filmike krimi
Grabitësit e Argjendarisë, dje para mëngjesit, “kanë çarë 4 mure për të hyrë te floriri. Ky është muri i parë, nga ku janë futur dhe kanë dalë po ...
Liderët vbangjelist, besnikë ndaj Trump; fokusohen në rrëzimin e Clinton
Liderët e grupit konservator fetar Evangjelist, që pasivisht qëndrojnë në mbështetje të Donald Trump, dje e Shtunë, një ditë pas komenteve për ska...
Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, Gilman Bakalli
  Sot, e Shtunë,  rreth orës 18.30 është ndarë nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gilman Bakalli, njoftoi familja e tij. Shkak p...
Donald Trump thotë se shansi për dorëheqje është Zero
Kandidati presidencial i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se nuk do të tërhiqet nga gara presidenciale. Deklaratën e ka bërë përmes një b...
Fajin e ka populli!
  Frrok Çupi/ Faji më i fundit u ndëshkua nga Nobeli në Oslo. Do të ishte tragjike për njerëzimin sikur “Nobeli” ta ketë bërë këtë akt m...
Qeveria Hungareze: Filozofia Trump e Migrimit- në një linjë me tonën.
Nga Chris Tomlinson BUDAPEST, Hungari — Në një intervistë ekskluzive me Breitbart në  Londër, zëdhënësi i qeverisë hungareze, Zoltán Kovács fol...
83% e këshilltarëve financiarë preferojnë Trump mbi Clinton
Nga Alex Swoyer/ Breitbart, SHBA Një pyetësor nga  Woodbridge Wealth ka pyetur këshilltarët financiar dhe ka zbuluar se 83 për qind e tyre beso...
Faqja 551 prej 594« E para...102030...549550551552553...560570580...E fundit »