Princi Charles i jep një leksion presidentit Trump mbi Ambientin.
(FOTO: Princci Charles i Wellsit)/ Çfarë donte të bëhej Princi i Wellsit mbasi më në fund u rrit?! Një gjysmë aktivist politik ose një gjysmë m...
Kryeministri Rama hyri në Kosovë me 17 makina, shumica të blinduara- njofton zoti Berisha.
(FOTO: Rama  sot në Prishtinë)/ Sot, kryeministri Edi Rama ka qenë për një vizitë në Kosovë. Sipas mediave të tij, misioni në Kosovë ishte “të ...
Presidenti Nishani refuzon takimin me ambasadorin Lu.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka refuzuar këtë të enjte një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu. Pasi zoti Lu ka sulmuar Prokurorin e...
Nxehet klima politike 6 muaj para zgjedhjeve. Opozita denoncon krimin “familjar” dhe “shtetëror”
(FOTO: Sali Berisha në foltoren e Kuvendit)/ Sot në seancën parlamentare, ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar Ramën si një bandit që ka thye...
Koalicioni i qeverisë bie në Kuvend, LSI braktis seancën, mund të mos kthehet më.
Sot në seancën parlamentare në Kuvend kanë munguar gjithë deputetët, ministrat, madje edhe vetë kryetari i Kuvendit që është edhe kryetar i LSI. ...
Lajthit opozita. Zonja Topalli deklaron se “qeveria ka rënë” për një arsye artistike
(FOTO: Jozefina Topalli- arkiv) Duket se gjithë problematika e vendit; me ekonominë, me drogën, me krimin, me korrupsionin, me drejtësinë, etj....
Tragjike: Ambasadori Lu paralajmëron se nuk mund të ketë zgjedhje me 18 qershor.
(FOTO: Lu, ambasadori i SHBA në Tiranë)/ Nga L. Skiro/ Ndoshta është Nostrodamus i të vërtetës, ose është në pikë paniku, ose është kërcënue...
Biseda telefonike me Austrinë. Trump: “Ishte biseda më e keqe deri tani me lider botëror’
Një bisedë telefonike mes presidentit amerikan Donald Trump dhe kryeministrit Australian Malcolm Turnbull ka pasur në qendër problemin e riformuli...
ATË DITË KËTA NUK DO TË JENË KËTA!
  Frrok Çupi/ Sigurisht, këta nuk do të jenë “derra”, siç i transformoi njerëzit Circja në udhëtimin e Odiseut në Greqinë e Lashtë. Por kët...
Rex Tillerson konfirmohet sekretar shteti i SHBA
(FOTO: Rex Tillerson)/ Sapo ka mbaruar votimi në Senatin Amerikan mbi miratimin e Rex Tillerson në postin e Sekretarit të Shtetit të Shteteve t...
Faqja 614 prej 754« E para...102030...612613614615616...620630640...E fundit »