Sarkozy dështoi në garën si kandidat për President i Francës
(FOTO: Nicolas Sarkozy në një moment kur lexon rezultatin negativ në garën e tij të parë)   -Ish kryeministri i Francës François Fillon...
Dy emra “të mëdhenj” në Shkodër kapen duke marrë para për provimet
(FOTO: Pamje nga selia e Universitetit Shkodër)/  Policia ka njoftuar sot se në Universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është zbuluar një ske...
Presidenti Obama fajëson strategjinë e Hillary Clinton për humbjen e saj.
(FOTO: Barack Obama duke u larguar nga Lima, ku ishte për vizitën e fundit presidenciale)/ Presidenti Barack Obama tha se fushata ajrore dhe e ...
Ftesa e parë për Trump nga Mbretëresha e Anglisë
(FOTO: Mbretëresha e Anglisë) / Donald Trump do të marrë një ftesë për të takuar Mbretëreshën e Anglisë në verën e  vitit që vjen- sipas raport...
Angela Merkel kërkon kancelaren për herë të katërt
(FOTO: Angela Merkel) Kancelarja Gjermane, Merkel, pritet të dalë në një konferencë për median pas shumë muaj spekulime nëse do të kandidojë ap...
Melania dhe Barron Trump nuk do të shkojnë në Shtëpinë e Bardhë pas inaugurimit me 20 Janar
( FOTO: Melania, Barron dhe Donal Trump) First Lady e ardhshme,  Melania Trump dhe djali i saj Barron, nuk do të lëvizin për në Shtëpinë e Bardhë...
Mazhoranca përjashton për 5 ditë nga Kuvendi, Edi Palokën e PD
Mazhoranca vendosi të përjashtojë nga Kuvendi, për 5 ditë, kryetarin e grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka. Vendimi u mor sot në mbledhjen e krye...
Hosti televiziv, Gjerbrea, fiton gjyqin ndaj familjes Canaj “për fyrje botërisht…”
 (FOTO: Ardit Gjebrea (djathtas) dhe Marjan Rroku gjatë intervistës) Ardit Gjebrea, moderator i programit “E Diela shqiptare” në Tv Klan, ka fi...
Mazhoranca fiton zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë në Kolonjë
(FOTO: Kryetari i sapo zgjedhur i Bashkisë së Kolonjës, Ilia Stefo) Mazhoranca parlamentare  ka fituar edhe zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë ...
Në Kolonjë ka nisur votimi për kryetarin e bashkisë
  (FOTO: Pamje nga një Qendër votimi) Sot në bashkinë e Kolonjës, qytetarët votojnë për të zgjedhur kreun e ri të Bashkisë. Dy kandidat...
Faqja 630 prej 704« E para...102030...628629630631632...640650660...E fundit »