ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gratë në Florida thonë se mbështetësit e njërës palë po sulmojnë mbështetësit kundërshtarë në qendrat e votimit
Melissa Howell në CBS12,  Raporton:/ Policia Jupiter po kërkojnë paqe në qendrat e votimit pas një debati të dhunshëm në qendrën e votimit mes ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange në deklaratën finale për zgjedhjet 2016-11-08
  Themeluesi dhe kryeredaktori i WikiLeaks, sapo ka publikuar deklaratën e tij të fundit mbi zgjedhjet në Amerikë. Ai thotë se muajt e fund...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Frank Luntz: Trump mund të fitojë Michiganin. Klasa punëtore merr pjesë në votime “shumë më lart se sa pritej”.
(FOTO: Donald Trump në një miting në Michigan) Nga Erza Dulis/ Frank Luntz, një nga kompanitë e polle-ve tha të Martën pasdite se kandidati ...
ZGJDHJET NË AMERIKË/ Tre qytete të vogla në New Hampshire, i japin Donald Trump 32-25 epërsi mbi Clinton- sipas Breitbart
  Në New Hampshire, shtet me 100 vota, janë të lejuar që t’i hapin kutitë e votimit në mesnatë dhe t’i mbyllin kur të gjithë ata që duan t...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Dixville Notch shkon për Hillary Clinton
 (FOTO: Moment votimesh në DIXVILLE NOTCH) Ishte shumë i ngushtë rezultati, por kandidatja Demokrate prevaloi në votimet e mesnatës në Dixville...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Votimet e hershme në North Carolina: Clinton mbetet pas Obamës në vitin 2012. Trump kapërcen Mitt Romney në 2012.
Sipas votimeve të hershme, në North Carolina, Hillary Clinton qëndron mjaft mbrapa shifrave të rizgjedhjes së Obamës në vitin 2012.  Ndërsa Donald...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Donald Trump kryeson në Pennsylvania dhe Michigan/ Anketuesit
  Nga Neil Munro/ Breitbart News/ Donald Trump është dy pikë përpara Hillary Clinton në shtetin më kritik në Pennsylvania, sipas sondaz...
Pse vetëm pak njerëz vdesin “aktualisht” në avion?
Gjatë gjithë historisë mund të numërohen vetëm pak njerëz që kanë vdekur në fluturim. Si është e mundur? Kaq shumë njerëz fluturojnë me avion n...
Një viktimë e dytë nga moti/ Këlcyrë, Përmet
( FOTO: Këlcyrë, Përmet) Moti me shira të dendur dhe erë të fortë në Grykën e Vjosës kanë qenë fatale për 50 vjeçarin Kastriot Saphiu, nga Këlc...
Gjermania po ndërton mure më të lartë se Muri i Berlinit për t’u ndarë nga refugjatët e rinj
Një mur që do të ngjitet më shumë se 12 këmbë po ndërrohet në Munich pasi banorët dhe autoritetet lokale kanë shprehur frikën se refugjatë të tjer...
Faqja 640 prej 704« E para...102030...638639640641642...650660670...E fundit »