Të gjithë “të humburit” kundër Donald Trump
  Frrok Çupi/ Sot në mëngjes Bota u zgjua “ndryshe”. Ndryshimi i Botës ndodhi; ndodhi sepse njerëzimi, ose qeliza e botës, e deshi ndryshim...
ZGJEDHJET NE AMERIKË/ Prezencë e lartë Policie përballë kullave “Trump” për të parandaluar sulmin terrorist.
( FOTO: Kamionë të mbushur me rërë rrrethojnë Kullën Trump në NYC për ta ruajtur nga akte terroriste) Kulla Trump, të cilën Donald e quan edhe ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ 16 njerëz të famshëm që do të lënë Amerikën në qoftë se fiton Trump
  Disa nga më të famshmit e Hollywood-it kanë thënë se sapo të hapen qendrat e votimit, këta do të jenë duke paketuar valixhet për të lënë...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gratë në Florida thonë se mbështetësit e njërës palë po sulmojnë mbështetësit kundërshtarë në qendrat e votimit
Melissa Howell në CBS12,  Raporton:/ Policia Jupiter po kërkojnë paqe në qendrat e votimit pas një debati të dhunshëm në qendrën e votimit mes ...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange në deklaratën finale për zgjedhjet 2016-11-08
  Themeluesi dhe kryeredaktori i WikiLeaks, sapo ka publikuar deklaratën e tij të fundit mbi zgjedhjet në Amerikë. Ai thotë se muajt e fund...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Frank Luntz: Trump mund të fitojë Michiganin. Klasa punëtore merr pjesë në votime “shumë më lart se sa pritej”.
(FOTO: Donald Trump në një miting në Michigan) Nga Erza Dulis/ Frank Luntz, një nga kompanitë e polle-ve tha të Martën pasdite se kandidati ...
ZGJDHJET NË AMERIKË/ Tre qytete të vogla në New Hampshire, i japin Donald Trump 32-25 epërsi mbi Clinton- sipas Breitbart
  Në New Hampshire, shtet me 100 vota, janë të lejuar që t’i hapin kutitë e votimit në mesnatë dhe t’i mbyllin kur të gjithë ata që duan t...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Dixville Notch shkon për Hillary Clinton
 (FOTO: Moment votimesh në DIXVILLE NOTCH) Ishte shumë i ngushtë rezultati, por kandidatja Demokrate prevaloi në votimet e mesnatës në Dixville...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Votimet e hershme në North Carolina: Clinton mbetet pas Obamës në vitin 2012. Trump kapërcen Mitt Romney në 2012.
Sipas votimeve të hershme, në North Carolina, Hillary Clinton qëndron mjaft mbrapa shifrave të rizgjedhjes së Obamës në vitin 2012.  Ndërsa Donald...
ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Donald Trump kryeson në Pennsylvania dhe Michigan/ Anketuesit
  Nga Neil Munro/ Breitbart News/ Donald Trump është dy pikë përpara Hillary Clinton në shtetin më kritik në Pennsylvania, sipas sondaz...
Faqja 642 prej 707« E para...102030...640641642643644...650660670...E fundit »