Protestë para bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletave të urbanëve
Qytetarë të shumtë, të mbështetur edhe nga studentë, protestojnë para Bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletës për autobusët urbanë. Qy...
Presidenti i Këshillit Evropian,Tusk: Shengeni mund të dështojë
Një zyrtar i BE ka paralajmëruar se kriza e migrimit mund ta bëjë BE të dështojë “si projekt politik”. Kurse ministri i Jashtëm gjerman thotë se mbyll...
Aksidenti në Tiranë, makina godet vajzën dhe ikën
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Tiranës, ku një automjet ka përplasur një femër dhe më pas është larguar me shpejtësi ...
I ftohti, dy të vdekur në Tiranë
Dy persona dyshohet se kanë gjetur vdekjen nga i ftohti në Tiranë gjatë 48 orëve të fundit. Ngjarjet janë bërë me dije nga Policia. Sipas burimeve zyr...
Berisha: Gaz Çollaku u vra nga uniformat që zhdukën Enver Stafukën dhe grabitën 6 milion euro!
Sali Berisha bën lidhjen mes ekzekutimit të Gazmend Çollakut, personave që rrëmbyen Enver Stafukën dhe ata që grabitën miliona euro nga furgoni që sho...
Të shtëna në një komisariat policie në Paris, një i vrarë. Dyshohet për akt terrorist.
Një person u vra në hyrje të një komisariati policie në Paris. Viktima, sipas France Info, kishte një thikë në dorë dhe mbante në brez një rrip me eks...
Gaz Çollaku, i dyshuari kryesor për vrasjen e dy të rinjve në Durrës!
Personi i rrëmbyer dhe i vrarë me plumb pas koke, Gazmend Collaku ishte i dyshuari kryesor për atentatin e 20 dhjetorit në Durrës, ku humbi jetën Ervi...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në m
Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe më të pr...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në mesditë
INFORMACION LIDHUR ME SITUATËN E PËRMBYTJEVE – ORA 12:00 Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe m...
Kujdes nëse udhëtoni drejt Kukësit, Korçës, Shkodrës e Dibrës
Reshjet e dëborës në qarkun e Kukësit, Korçës, Shkodrës e Dibrës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin rrugor. Ministria e Brendshme publikoi një lis...
Faqja 660 prej 665« E para...102030...658659660661662...E fundit »