Komplot ambasadorësh!…
Frrok Çupi/ Prej ditësh mbi qiellin e politikës parlamentare po vërtitet një “komplot” diplomatik. Komploti doli hapur aq sa  nuk mundi të kontroll...
Allen West takohet me ekipin e Trump në Kullën “Trump”
(FOTO: Allen West) Kolonel Allen West u takua me ekipin e politikës së jashtme të Donald Trump, duek përfshirë edhe zëvendës- presidentin e zgj...
Ivanka Trump dhe i shoqi, Jared Kushner po kërkojnë shtëpi në DC
(FOTO: Ivanka Trump dhe Jared Kushner)  Ivanka- vajza e Presidentit të zgjedhur, Donald Trump, dhe Jared Kushner- burri i saj, po kërkojnë shtë...
ISIS-i i shpall luftë Donald Trump në ditën e betimit, duke e quajtur “E premtja e përgjakur”
Shteti islamik po planifikon një sulm për “Të premten e përgjakshme” në të njëjtën ditë që Donald Trump do të bëjë betimin si president. Dhe or...
Qyteti francez urdhëron heqjen e statujës së Virgjëreshës Mari nga parku publik
Një qytet në lindje të Francës është urdhëruar të heqë statujën e Virgjëreshës Mari për të respektuar ligjin që ndalon simbolet fetare në publik, ...
Lloyd i Londrës fiton 2.6 trilion dollarë nga stuhia diellore. Pritet një tjetër.
(FOTO: Pamja si është fiksuar ngjarja Carrington në  vitin 1959) Në 1959 një stuhi e fuqishme diellore gjeomanjetike shpërtheu duke shpërndarë ...
Presidencialet në SHBA: Rinumërimi në Wiskonsin zbulon të vërtetën shokuese
(FOTO: Mbështetës të Trump në Wiskonsin)   Katër ditët e numërimit të votave në Wiskonsin, shtetet e bashkuara, janë shokuese. Sepse Do...
Manuel Valls- kandidat për president, jep dorëheqjen të martën nga posti i kryeministrit
(FOTO: Manuel Valls, kandidat pë presidnet në Francë) Manuel Valls nisi zyrtarisht të hënën garën për në Élysée. "Kandidatura ime është ajo e p...
Si nata e Timishoarës
  Frrok Çupi/ Jashtë është natë, me një grusht drita në qendër të Tiranës. Pjesë të tjera të qytetit mbeten pa drita gjysmë ore, pastaj vij...
Një histori për Uau! Linjat e avionëve refuzuan djalin tre- vjeçar të sëmurë. Prindërit thërritën Donald Trump…
(FOTO: Donald Trump dhe avioni i tij 727)   Një histori e pabesueshme ka ndodhur pak vite më parë, që lidhet me Donald Trump para se të...
Faqja 682 prej 767« E para...102030...680681682683684...690700710...E fundit »