Presidenti Obama po udhëton për të mbledhur fonde për Hillary Clinton
Nga: Veritas.com.al/ Gazeta “Los Angeles Time” njofton se Presidenti Obama është nisur drejt qytetit Los Angeles, sot në mëngjes për “rritjen e...
Ish prokurorja e Përgjithshme në Pennsylvania dënohet për “dëshmi të rremë”
  Kathleen Kane,  ish Prokurore e Përgjithshme në Pensylvania po dënohet sot, e Hënë, për nxjerrjen e informacionit sekret, gjë që i ka vë...
Gazetarja e parë në historinë tonë politike që do të dëgjohet në Kuvend
Komisioni Parlamentar i Medias ka vendosur sot që gazetarja Alida Tota të dëgjohet në një seancë speciale. Aida Tota ishte drejtore e redaksisë...
Lufta hëngri bijtë e vet
  Veritas.com.al/ Fundi i Tetorit dhe Nëntori janë muajt që për Luftën “nacional- Çlirimtare” të Shqipërisë, nis e mbledh “duajt”, dmth...
Niveli i CO2, 2016 theu barrierat dhe iu le brezave një botë më të keqe
  Niveli  i CO2 në atmosferë, ka shpërthyer si valë e fuqishme çdo kufi  të mëparshëm dhe duket se nuk do të zbresë kurrë më “për disa bre...
Tom Hayden, kundërshtari i famshëm i Luftës në Vietnam, vdiq në moshën 76 vjeç.
  Para një ore mediat njoftuan vdekjen e aktivistit të famshëm amerikan kundër Luftës, Tom Hayden Hayden vdiq në moshën 76 vjeç, në shtëpi...
Të paktën 13 të vdekur nga përplasja e një autobuzi turistësh në California
  Një autobus turistësh u përplas në pjesën e pasme të një traileri që mbante traktor në Jug të Kalifornisë para se të agonte e shtuna. Në...
Spanja do të ketë qeveri minorance!
Socialistët në opozitë në Spanjë votuan që të lejohen konservatorët e Mariano Rajoy që të qeverisin vendin si një qeveri minorance. Liderët e P...
Ashley Graham vjen “pa filtra”, komplet “naked” për Modën e re sexy
  Ashley Graham po vazhdon t'i thyejë barrierat e bukurisë. Modeli i veshjeve të brendshme të shfaqura të Ënjtën në Instagram, e tregoj...
Rouhani i Iranit për Presidencialet në Amerikë: Do të preferoja nga e keqja te më keq, ose nga më e keqja te keq”.
Presidenti Iranian, Hassan Rouhani kritikoi Clinton dhe Trump duke i "akuzuar dhe duke i tallur" për sjelljen e tyre gjatë debateve të fushatës el...
Faqja 703 prej 754« E para...102030...701702703704705...710720730...E fundit »