Prokuroria hetoi në fshehtësi dhe tani kërkon sekuestro mbi pasurinë e deputetit Alfred Peza
Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i parlamentit nga...
Opozita vë gishtin mbi tunelin ku ruhen 100 tonë drogë.
Sot gjatë seancës së fjalimeve në çadrën e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një deklaratë të veçantë. Ai tha se ka...
Edi Rama ka një mesazh për Metën; por nuk ia thotë dot në sy.
Kryeministri dhe kryetari i Partisë, sot ka mundur të hapë sheshin Skënderbe, të ndaluar prej kohësh për qytetarët, dhe ka takuar të rinj të Tiran...
Selia e fushatës e Marine Le Pen sulmohet me arson.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Një ndërtesë e fushatës së kandidates presidenciale të Francës, Marine Le Pen, u godit me arson ditën e Enj...
Opozita, letër KE-së: Ja çfarë bëri në Shqipëri drejtori për Ballkanin, Auer
(FOTO: Eduard Auer, Partitë opozitare i kanë dërguar një letër Komisionit Europian ku ankohet për sjelljen politike të zyrtarit Eduard Auer. Në...
Berisha: Rama nuk jep dorëheqje. Po ne çfarë bëjmë?… Kthehet periudha e Demokracisë
Ish –kryeministri Berisha ka deklaruar sot nga Çadra e Lirisë, se opozita duhet ta shporrë kryeministrin Rama nga zyra, pasi ai nuk ka ndër mend t...
Në 19 prill nuk bëhemi me President, por fillon gjurmimi parlamentar.
Konferenca e Kryetareve në Kuvend ka marrë vendim për të nisur më 19 prill, raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Vendim...
Ndërkombëtarët të dehur nga kanabasi dhe të korruptuar nga droga!
  Nard Ndoka/ Gjatë këtyre ditëve janë intensifikuar takimet me faktorin ndërkombëtar dhe zyrtarë të lartë të BE. Që të jem korrekt në s...
Marine Le Pen premton të dalë nga Shengen dhe të rivendosë kontrollin kufitar.
Marine Le Pen është zotuar se Era e anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe Shengenin pa kontroll kufijsh do të mbarojë menjëherë në se ajo fiton z...
Presidenti Putin e takon ftohtë Sekretarin Rex Tillerson
( FOTO: Ministri rus Lavrov (djathtas) tha se kishte pyetje për zotin  Tillerson politikën "shumë ambicioze" të Shteteve të Bashkuara)/ Vladimi...
Faqja 710 prej 911« E para...102030...708709710711712...720730740...E fundit »