Presidenti Trump do të ndahet nga biznesi i tij gjatë presidencës
Presidenti i zgjedhur Donald Trump, ka njoftuar se do të lërë perandorinë e biznesit të tij dhe do të përqendrohet në presidencë, duke qartësuar s...
Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar.
    Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar. Tranzicioni i Donald Trump për...
E majta franceze po kryen vetëvrasje
(FOTO: Francois Holande dhe Manuel Valls) Ndërsa e djathta e zgjodhi përfaqësuesin e vet, François Fillon, për presidencialet e 2017, nga e maj...
Tërmet tjetër në qendër të Italisë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë sot pasdite. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter. Instituti ita...
Të lumtur në zgrip
  Frrok Çupi/ Janë atavizmat e fundit të “revolucionit në flluskë” të komunizmit. “Ecim, marshojmë, përpara o shokë...!”. Për ku? Pas një h...
Donald Trump, zyrtarisht fiton 16 vota elektorale në Michigan.
(FOTO: Donald Trump i fotografuar gjatë fushatës në Michigan) -Bordi Shtetëror i Mbledhjes së Votave certifikon fitoren me  10,704-vota- Sip...
VIDEO/ Delta Air Lines ndalon përgjithmonë një pasagjer që hodhi parulla pro- Trump
Linja Ajrore Delta ka ndaluar përgjithmonë që të udhëtojë një burrë që lëshoi thirrje pro- Donald Trump sapo hyri në bord, javën e  kaluar- sipas ...
Donald Trump pret David Petraeus, ish-padronin e CIA-s
(FOTO: David Petraeus, ish drejtor i CIA-s)  Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka takuar të hënën në Nju Jork gjeneralin në pension David Petr...
George Soros ka financuar Marc Elias- avokat i Hillary Clinton për rinumërimin e votave
(FOTO: George Soros dhe Hillary Clinton) Avokati që përfaqëson Hillary Clinton në rinumërimin e votave, Marc Elias, është financuar nga miliard...
Ndërron fytyrë Wolf Blitzer, gazeta i CNN: Kundër Demokratëve për rinumërimin.
  (FOTO: Wolf Blitzer nw progamin "The Situation Room") Në transmetimet e CNN ditën e hëne, në programin “Situation Room,” anchor Wolf ...
Faqja 710 prej 791« E para...102030...708709710711712...720730740...E fundit »