Zëri i Amerikës: ‘Meta flet për komplot ndërkombëtar!
  Zëri i Amerikës ka pasqyruar konferencën për mediat të Presidentit Ilir Meta mbajtur mesditën e sotme. Shkrimi nga Zëri i Amerikës: Në...
David Binder, gazetari i NYT, miku dhe modeli ynë në kohë të këqija, ndahet nga jeta.
Frrok Çupi/ Me David Binder u ndava për herë të fundit në pranverën e vitit 2004; pa e ditur se kjo do të ishte hera e fundit. Vinte nga Kosova...
Ilir Meta sulmon Sokol Ballën, i përmend ish bashkëshorten ministre. Monika ‘nuk është gruaja, por nëna e fëmijëve!’.
(FOTO: Kur martohej Ilir Meta)/ Presidenti Meta, i nxehur nga pyetja e një gazetari, iu kthye dhe i tha: “Cili është kryeredaktori yt? Hë më, c...
Kryeministri Rama dekoron Ina Nukun: “Ina u gjend përballë, jo krimit të rrugës, por politikës së rrugës!’.
Kryeministri Edi Rama ka dekoruar sot me medalje efektiven Ina Nuku, e cila u plagos gjatë një proteste të zhvilluar nga banorët e Astrit, për të ...
Rudina Hajdari, në udhëheqje të Reformës: ‘Falënderoj SHBA për mbështetjen absolute për Drejtësinë!
Rudina Hajdari, deputete në Kuvendin e Shqipërisë dhe kryetare e grupit Demokrat shprehet se Reforma Zgjedhore është një fitore për atë pjesë të o...
Meta në krizë shpërthen kundër Shteteve të Bashkuara: ‘T’iu vijë turp! Ka gjenocid!’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur me tone të ashpra dhe shpërthyese ndaj partnerëve të Shqipërisë, SHBA e BE, teksa foli për protestat ...
Ilir Meta kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale. Por republika nuk është ‘presidenciale’
Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri në 13 tetor, ...
Presidenti gjuan Shtetet e Bashkuara nga prapa Manjanit
“... mesazhi i ambasadës ( Së Shteteve të Bashkuara- Veritas) nuk ka vlerë as deri nesër në mëngjes, jo më për kohë më të gjatë”, shkruan ish mini...
Presidenti Meta ofron zgjidhjen e ‘krizës’ përmes filmave të diktaturës komuniste
Presidenti Ilir Meta, i cili prej ditësh ndihet i pavlerë në sferën politike për shkak të dekreteve nul dhe ngarkesave antiamerikane, ka vendosur ...
OSBE THOTË SE DHUNA NDAJ GAZETARIT DOÇI ËSHTË E PAPRANUESHME
OSBE ka reaguar lidhur me sulmin e ndodhur dy ditë më parë ndaj gazetarit të News24, Enver Doçi. Gazetari Doçi u dhunua nga policia, teksa po f...
Faqja 8 prej 686« E para...678910...203040...E fundit »