EDI RAMA, IDOL I OPOZITËS- MË SHUMË SE ZOTI
Frrok Çupi/ Jo vetëm pse Edi Rama është demokrat i parë, madje dekada para gjithë liderëve të Partisë Demokratike, por sepse vetë opozita e sotme e...
Zonja Shahini, ministre e Arsimit, kërkon shkarkimin e rektorit Mynyr Koni.
  Rektori i Universitetit të Tiranës është pezulluar nga detyra nga Ministria e Arsimit. Ministria e Arsimit i kërkon presidentit Meta ...
Gjermania cakton ‘vijën e kuqe’ për protestën që prite në Tiranë.
Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që kanë bërë thirrje partive të opozitës ‘kundër dhunës’, është Gjermania- shteti më i vëmendshëm për ruajt...
Një herë në muaj PD- LSI mblidhen në protestë, kësaj here natën. Pritet Çadra në bulevard.
Nesër PD dhe LSI do të zhvillojnë protestën një-mujore politike përpara selisë së kryeministrisë, në orën 18:00 të pasdites, dhe është menduar që ...
Ambasadorja gjermane i bën thirrje opozitës që të shkojë në zgjedhje
Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz u ka bërë sërish thirrje partive të opozitës që të marrin pjesë në zgjedhje. “U bëj thirrj...
Opozita e re parlamentare ka vizion Perëndimor; ky Parlament mund të kryejë çdo reformë.
Nga: Zef Brozi, ish- kryetar i Gjykatës së Kasacionit./ Kush po këmbëngul me aq kokëfortësi per te mos e ndryshuar sistemin zgjedhor aktual i c...
Çfarë është samiti ‘kinez’ i Dubrovnikut që nisi sot? Rama kërkon heqjen e vizave me Kinën
Në Dubrovnik zhvillohet sot samiti ekonomik mes Kinës dhe vendeve Ballkanit Perëndimor e Evropës Lindore. Pjesëmarrës në të ashtuquajturën plat...
Prokurori Bujar Sheshi ka qenë apo nuk ka qenë ‘sigurims’. Gjykata pranon padinë kundër AIDSH
Ka qenë apo jo pjesë e shërbimit të Sigurimit të Shtetit në kohën e diktaturës Prokurori Bujar Sheshi?! Kjo është ndoshta pyetja që ka vënë në lëv...
Ish deputeti Demokrat, Salianji, merret ‘i pandehur’ për ‘kallëzim të rremë’.
Prokuroria e Tiranës e ka marr të pandehur ish-deputetin e Partisë Demokratike për akuzën e “kallëzimit të rremë”. Më herët deputeti ka sqaruar...
Mbaron epoka 13 vjeçare e WikiLeaks, por trashëgimia e tij do të jetë pasuri për median.
Duke përdorur kriptografinë dhe rrjedhjen virtuale nga kutitë, Wikileaks i Julian Assange kreu një model të ri revolucionarizimi për median duke g...
Faqja 8 prej 628« E para...678910...203040...E fundit »