Numërimi i pasurisë së familjes ‘Murataj’- të zihet fryma pa i mbërritur numërimit deri në fund.
Apartamente, troje, pemëtore, vila dhe makina pafund janë pasuritë e sekuestruar familjes së Admir Murataj, 42-vjeçarit që konsiderohet koka e gru...
Një njeri ‘i afërt’ i Julian Assange, arrestohet në Ekuador.
( Ministre e Brendshme e Ekuadorit,  María Paula Romo tha se një person "i afërt me  Wikileaks" është arrestuar)/  Një njeri me lidhje të afërt...
FALEMINDERIT ZOTIT PËR BOMBËN!
 Frrok Çupi/ Përderisa ‘qeveria  nuk mund të përmbyset ndryshe përveçse me dinamit, atëherë duhet të falënderohet Zoti për dinamitin!', pat shkruar...
MERRE ME TË QESHUR, RUDINA!
Nga: Astrit Patozi/ Mos u mërzit Rudina, se është vetëm fillimi. Konsideroji si përkëdhelje këto që po të thonë sot, se shumë shpejt do të vijë dit...
Arrestohet Julian Assange, themelues i WikiLeaks
  LONDON (Reuters) Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange është arrestuar nga policia Britanike ditën e enjte pasi ata u pritën në ambasad...
Për herë të parë shfaqen imazhet e ‘vrimës së zezë’ në Univers. FOTO
Nga Pallab Ghosh, Korrespondent shkencor i BBC News Astronomët kanë marrë imazhin e parë, si kurrë më parë, të vrimës së zezë, e cila është e v...
Zgjedhjet në Izrael, kokë më kokë Gantz-Netanyahu. Të dy pretendojnë fitoren
Sipas sondazheve të para , ish-ushtaraku Gantz është në avantazh te lehte me 36 vende ndaj Kryeministrit izraelit Netanjahu Nga: Mauro Indelica...
PD nuk ka ku shkon më; as para as pas, as majtas, as djathtas! Të largohet Basha që të hapë rrugë
Nga: Astrit Patozi/ Djegien e mandateve, ish-deputeti demokrat e cilësoi si një gjest të gabuar dhe se kjo ka shkuar në interes të Edi Ramës. S...
Bashkimi Europian: Ky parlament e ka legjitimitetin dhe aftësinë për të kryer reformën zgjedhore.
Është mbledhur sot në Tiranë Komisioni Kombëtar i Integrimit. Europarlamentari Knut Fleckenstein, i pranishëm në komision tha se ndihej i lumtur q...
Dy makina përplasen ë rrugën e Shkodrës, dy të vdekur, pesë të plagosur
Sot, e mërkurë, një aksident i rëndë ka ndodhur në qarkun e Shkodrës në zonën e Kryebushatit. Për shkak të përplasjes së dy makinave, dy person...
Faqja 9 prej 628« E para...7891011...203040...E fundit »