Mbështetje financiare e përjetshme për familjet e viktimave. Burg deri në 15 vjet për ndërtuesit që kanë abuzuar/ Kryeministri Rama.
Akti i parë i miratuar nga qeveria në këtë gjendje të jashtëzakonshme ku ndodhen rajonet e Tiranës, Durrësit, tanimë dhe Lezhës e Laçit, i takon f...
Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve
Sot u është dhënë lamtumira e fundit familjes Lala të cilët u shuan nga jeta, pas tërmetit të rënë më 26 nëntor. Mes dhimbjes së madhe dhe lotë...
Mbledhje e Jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave para 5 orësh; çfarë vendosi:
  Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mengjesit të të shtunës, 30 Nëntor, ndër të tjera merren këto vendime: Të gjitha familjet e viktimave...
Gazetarja e l’Avenire e Vatikanit arrestohet për lajmet e rreme nga Durrësi
Gazeta  e l'Ávenire pranë Vatikanit  ka publikuar një lajm në të cilin përshkruan gjendjen në qytetin e Durrësit. Është ky artikull që Xhulia A...
Xhaçka: Dhjetëra pallate dhe banesa presin ekspertizën, 4000 pa banesa
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë për shtyp ka radhitur masat e marra për të përballuar tërmetin. Duke specifikuar se nuk ka v...
Nëna dhe tre fëmijët e familjes Lala nxirren të pajetë nga rrënojat. Tani 47 viktima dhe 790 të plagosur.
Pllakos tragjedia për familjen Lala në zonën e ish-Kënetës në Durrës,  nga kjo familje janë nxjerrë trupat e pajetë të katër personave. Në rrënoja...
Numri shkon në 42; edhe një tjetër i pajetë nga gërmadhat prej familjes Lala
Shkon në 42 numri i viktimave nga tërmeti 6.4 ballë i së martës. Minutat e fundit është nxjerrë nga rrënojat vilës së shembur te zona e Ish-Kën...
Familja durrsake strehohet nga familja kosovare që u strehua nga durrsaku në luftën e vitit 1999.
Një familje nga fshati Carabreg i Deçanit të Kosovës, ka strehuar një familje nga Durrësi i Shqipërisë, pas tërmetit tragjik që ndodhi në këtë qyt...
Kisha Katolike në Kosovë organizon meshë dhe mbledhje të hollash për të prekurit e tërmetit në Shqipëri
Kisha Katolike në Kosovë përmes një letre të lëshuar nga vikari gjeneral Don Shan Zefi, dërguar të gjithë meshtarëve, rregulltarëve e rregulltarev...
SHUHET FAMILJA REÇI NË DURRËS, PAS VAJZËS DHE BABAIT, NËNË E BIR NXIRREN TË PAJETË NGA RRËNOJAT
Familja Reçi shuhet pas tërmetit të 26 nëntorit në rrënojat e pallatit 6-katësh në Durrës. Ministria e Mbrojtjes njofton se janë nxjerrë dy trupa ...
Faqja 23 prej 123« E para...10...2122232425...304050...E fundit »