Kush ishte e kush nuk ishte në protestën e Kukësit për ‘tarifën në Rrrugën e Kombit’.
Sot u vendos për herë të parë në Shqipëri pagesa për rrugën. Aplikimi i parë ishte ‘Rruga e Kombit, në pikën e kalimit te tunelet e Kalimashit. ...
Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në dua...
Që sot në mëngjes, rruga e Kombit nis me pagesë dhe protesta në Kalimash.
Prej mëngjesit të kësaj të hëne, 17 shtator 2018, ka hyrë në fuqi tarifa për qarkullimin në Rrugën e Kombit. Në nisjen e këtij procesi nuk janë ko...
Thirrja ‘boshe’ e Policisë së Tiranës ditën e nxënësve dhe një sjellje në Australi. VIDEO
Ndërsa Policia e Tiranës u ka bërë thirrje sot të gjithë shoferëve që do të lëvizin nesër në rrugët e Tiranës, ditë kur do të hapen shkollat; dhe ...
Skandal në Shtëpinë e Diplomacisë: 44 diplomatë kanë shpërdoruar 15,833,657 lekë.
Kontrolli i Lartë i shtetit urdhëron zhdëmtimin e arkës së shtetit nga 44 diplomatë të ministrisë së Jashtme të cilët kanë përfituar të ardhura ng...
Kadare thotë se jemi shumë që punojmë për çështjen e kombit, jo një njeri apo një grup
Ismail Kadare shprehet kundër rishikimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai thotë se një lëvizje e tillë do të cenonte stabilitetin në Ball...
Orban para Parlamentit Europian: “Ju po përjashtoni një komb që ‘luftoi kundër Bashkimit Sovjetik dhe “mbroni sistem të korruptuar”.
Parlamenti Europian voton me shumicë pro hapjes së procedurave kundër Hungarisë për shkak të shkeljeve të shtetit ligjor. Vendimin e fundit e merr...
Komisioni Europian- as me Teatrin, as kundër Teatrit…
Letrën e ardhur nga KE tani të gjitha palët mund ta marrin në favor të secilit... Komisioni Europian ka dhënë dakordësinë e tij për amendimin e...
Si u thye shteti i Kosovës para vizitës së Vuçiç në Gazivodë!?.
Shkruan gazeta Express/ Kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, si zakonisht, nuk i ka ecur fjala as për vizitën e Presidentit të Serbisë, Aleksande...
16 shkolla 9- vjeçare mbyllen në Fier: O plaket shoqëria, o largohet mosha vitale.
Rënia e ndjeshme e numrit të nxënësve po çon drejt bashkimit 16 shkolla 9 vjeçare në Bashkitë Fier e Roskovec. Drejtorja e Arsimit në Fier, Yll...
Faqja 28 prej 66« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »