Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
Para selisë së Kuvendit ka nisur protesta qytetare kundër importimit të plehrave
    Organizma të shoqërisë civile dhe aktivistë të të drejtave të njeriut, prej disa ditësh kanë deklaruar se “në qoftë se qeveria...
Një adoleshent vret në gjakftohtësi adoleshentin
  Ngjarja tragjike ka ndodhur në qytetin e Pogradecit, në Juglindje të vendit, para dy ditësh. Por jehona fatkeqe e ngjarjes nuk ka të sos...
Shkodra, këtë vit nuk do të ketë “asnjë lek nga qeveria”
Deklaratën e ka bërë kryeministri Edi Rama, teksa po zinte vend në stadiumin e ri për të parë ndeshjen e futbollit mes ekipit kombëtar të Shqipëri...
Një kullë gjigande “fshihet” në sheshin “Skënderbej”
  Kur themi se kulla “fshihet”, do të thotë se deri tani nuk është thënë asgjë nga Bashkia dhe as nga Qeveria. Por për ta “puna ka mbaruar...
Gjykata Aministrative i jep të drejtë Presidentit për zgjedhjet në Dibër
  Sot Gjykata e Apelit Tiranë rrëzoi ankesën e paraqitur ndaj Presidentit të Republikës për dekretimin e zgjedhjeve për pushtetin lokal në...
Vdekja e 17-vjeçarit ne landfill, arrestohen 4 punonjës, në kërkim administratori
Vdekja e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj tek landfilli i Sharrës ka bërë që policia, në kuadrin e hetimeve, të arrestojë katër punonjës të firmës dhe të...
Reforma në Drejtësi me gabime, nderhyn presidenti Nishani
Në përpjekje për të gjetur consensus, ekspertët e të treja partive, bashkë me ato të huaj kanë ngatarruar datat e zgjedhjes së organeve të drejtës...
Një shpërblim për Reformën; vëllai i Xhafës nuk ekstradohet në Venezuelë
  Kryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, “shpërblehet” pas dy fitoreve: Pas Reformës dhe pas komplotit...
Turqia frikëson edhe Kosovën me “terroristin” Gylen
Turqia ka reaguar me forcë dhe në rrëmbim, ndaj një organizate të klerikut migrant Fetullah Gylen, jo vetëm brenda territorit të saj, por edhe në ra...
Faqja 34 prej 41« E para...1020...3233343536...40...E fundit »