Erdogan i Turqisë vë thundrën në shkolla, së pari në “ministrinë katolike”.
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ Më në fund, në shkollat e vendit sapo u shpërnda një shkresë qeveritare që urdhëron heqjen e çdo simboli që bezdis...
Kosova nuk ka nevojë për ndihmën e Ramës në marrëdhëniet me Serbinë
  Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një prononcim për televizionin ART në Maqedoni se Kosova "nuk ka nevojë për mbës...
Katër burra rekrutonin gra për punë skllavëruese në fushën e drogës, arrestohen në Krujë
Katër burra janë arrestuar sot nga Policia e Krujës. Dy prej tyre kanë të njëjtin emër: Elton, por njëri me mbiemër Babasi, tjetri Baroka. Të dy n...
Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
Para selisë së Kuvendit ka nisur protesta qytetare kundër importimit të plehrave
    Organizma të shoqërisë civile dhe aktivistë të të drejtave të njeriut, prej disa ditësh kanë deklaruar se “në qoftë se qeveria...
Një adoleshent vret në gjakftohtësi adoleshentin
  Ngjarja tragjike ka ndodhur në qytetin e Pogradecit, në Juglindje të vendit, para dy ditësh. Por jehona fatkeqe e ngjarjes nuk ka të sos...
Shkodra, këtë vit nuk do të ketë “asnjë lek nga qeveria”
Deklaratën e ka bërë kryeministri Edi Rama, teksa po zinte vend në stadiumin e ri për të parë ndeshjen e futbollit mes ekipit kombëtar të Shqipëri...
Një kullë gjigande “fshihet” në sheshin “Skënderbej”
  Kur themi se kulla “fshihet”, do të thotë se deri tani nuk është thënë asgjë nga Bashkia dhe as nga Qeveria. Por për ta “puna ka mbaruar...
Gjykata Aministrative i jep të drejtë Presidentit për zgjedhjet në Dibër
  Sot Gjykata e Apelit Tiranë rrëzoi ankesën e paraqitur ndaj Presidentit të Republikës për dekretimin e zgjedhjeve për pushtetin lokal në...
Vdekja e 17-vjeçarit ne landfill, arrestohen 4 punonjës, në kërkim administratori
Vdekja e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj tek landfilli i Sharrës ka bërë që policia, në kuadrin e hetimeve, të arrestojë katër punonjës të firmës dhe të...
Faqja 36 prej 43« E para...102030...3435363738...E fundit »