Berisha: Gaz Çollaku u vra nga uniformat që zhdukën Enver Stafukën dhe grabitën 6 milion euro!
Sali Berisha bën lidhjen mes ekzekutimit të Gazmend Çollakut, personave që rrëmbyen Enver Stafukën dhe ata që grabitën miliona euro nga furgoni që sho...
Viti i Ri, 12 të vdekur në atentate dhe aksidente
Hera e fundit që Ministri i Brendshëm doli në publik ishte duke kënduar në festën e policisë. Më pas nuk është parë në publik. Policia duket e dorëzua...
Vajza me shkollë të mesme, deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë
Nesër Komisioni Qendror Zgjedhor do të vendosë për deputetin apo deputeten që do të zëvendësojë Mark Frrokun në mandatin e tij të dorëhequr të deputet...
Në pranga Lula Njebza, ish numri dy i doganave dhe 6 zyrtarë të tjerë
Prokuroria e Fierit ka evidentuar 7 zyrtarë të doganave, përfshirë edhe ish-zv.Drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Lula Njebza dhe ka urdhëruar a...
Në pranga Lula Njebza, ish numri dy i doganave dhe 6 zyrtarë të tjerë
Prokuroria e Fierit ka evidentuar 7 zyrtarë të doganave, përfshirë edhe ish-zv.Drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Lula Njebza dhe ka urdhëruar a...
Policia tregon Si u grabitën 3.8 milionë euro dje në Kashar
6 policët e shoqërisë private “Rogat Security”, që u arrestuan një ditë më parë pas pasi 3.8 milionë eurot që ata shoqëronin u grabitën, kanë dhënë dë...
 59 vite burg për shqiptarët. Çonin emigrantë në SHBA
Gjykata për Krime të Rënda dënon me 59 vjet burgim në total 5 persona, të akuzuar nga Prokuroria për Krime të Rënda si pjesë e një grupi të strukturua...
Policia jep detaje të reja nga vrasja në Manëz
Policia ka dhënë detaje mbi vrasjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të së enjtes në zonën e Manzës në Durrës. Blutë e këtij qyteti thonë se rret...
Tension në Kuvend/ Balla fyen ish-kryeministrin Berisha.
Pas një seance të gjatë të nisur që në orët e paradites janë ngritur tonet në sallën e parlamentit në mbrëmje. Shkak për këtë është bërë një replikë e...
Pjerin Ndreu nuk pajtohet me mënyrën si u arrestua prokurori
Deputeti dhe ish-drejtori i policisë, Pjerin Ndreu ka dalë kundër mënyrës se si është arrestuar prokurori Haxhi Giu, gjatë mesditës së sotme. Me anë t...
Faqja 36 prej 39« E para...102030...3435363738...E fundit »