I mbijetuari në avionin kolumbian tregon çfarë ka ndodhur
(FOTO: Avioni kolumbin që ra në Medelin) Mediat braziliane vazhdojnë të sjellin detaje rreth tragjedisë ajrore në Kolumbi, ku  humbën jetën 71 ...
Lufta kundër komunizmit mund të bëhet vetëm jashtë shtetit. Presidenti i Republikës vëren tendenca të hidhura.
  Nga: Veritas.com.al/ Kështu tha Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një Konferencë të mbajtur në Europë. Konferenca titullohej “Kr...
Hosti televiziv, Gjerbrea, fiton gjyqin ndaj familjes Canaj “për fyrje botërisht…”
 (FOTO: Ardit Gjebrea (djathtas) dhe Marjan Rroku gjatë intervistës) Ardit Gjebrea, moderator i programit “E Diela shqiptare” në Tv Klan, ka fi...
Michael Moore shfaqet te Kullat “Trump”. Zoti president “jam unë, dua të flas me ty”/ VIDEO
(FOTO: Michel Moore në Kullën Trump kërkon takim me presidentin e zgjedhur) Autori i njohur amerikan i dokumentarëve dhe filmave, Michael Moore...
Duket se ka dështuar ekspozita e Ramës në Shtetet e Bashkuara
(FOTO: Pamje  nga salloni me vizitorë i Ekspozitës së Ramës në New York) Kryeministri Rama njoftoi publikun se po shkonte në Shtetet e Bashkuar...
Erdogan i Turqisë vë thundrën në shkolla, së pari në “ministrinë katolike”.
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ Më në fund, në shkollat e vendit sapo u shpërnda një shkresë qeveritare që urdhëron heqjen e çdo simboli që bezdis...
Kosova nuk ka nevojë për ndihmën e Ramës në marrëdhëniet me Serbinë
  Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një prononcim për televizionin ART në Maqedoni se Kosova "nuk ka nevojë për mbës...
Katër burra rekrutonin gra për punë skllavëruese në fushën e drogës, arrestohen në Krujë
Katër burra janë arrestuar sot nga Policia e Krujës. Dy prej tyre kanë të njëjtin emër: Elton, por njëri me mbiemër Babasi, tjetri Baroka. Të dy n...
Një avion droge kapet tek fluturon mbi Lalëz; Policia shikon turbullt
  Më në fund nga Policia e Shtetit u pranua se mbi Lalëz në Durrës ka fluturuar një avion i vogël si avionët që kohët e fundit janë furniz...
Para selisë së Kuvendit ka nisur protesta qytetare kundër importimit të plehrave
    Organizma të shoqërisë civile dhe aktivistë të të drejtave të njeriut, prej disa ditësh kanë deklaruar se “në qoftë se qeveria...
Faqja 44 prej 51« E para...102030...4243444546...50...E fundit »