Bie ‘shkëlqimi’ i shëndetësisë rilindëse: Të gjithë mjekët e Urgjencës në QSUT japin dorëheqjen.
Të gjithë  mjekët e Urgjencës në QSUT, “Nënë Tereza”  kanë firmosur dorëheqjen nga misioni i mjekut në Spitalin e Tiranës. Siç bëjnë me dije në...
Arrestohet Saakashvili, ish president i Gjeorgjisë, këshilltar i Tiranës
Mund të jetë harruar emri i tij që nga koha kur ishte president i ‘bujshëm’ pas Revolucionit ‘portokalli’ në Gjeorgji, por mund të rikujtohet leht...
Sistemi TIMS nxjerr në dritë të vërtetën: Zonja Gjebrea ka udhëtur me Tahirin drejt Greqisë
Pretendimet e dhëna në publik nga zonja Elona Gjebrea- ish zëvendës ministre e Brendshme dhe tani deputete e PS, se as ka udhëtuar me ish- ministr...
Ajo që pritej me Vjosën, ndodhi gjatë natës; çau argjinaturat dhe hyri fshatrave.
Fillimisht janë çarë argjinaturat në Mifol dhe Bisan, duke bërë të mundur që uji të vërshojë në fshatrat Novoselë, Mifol, Fitore e fshatra përreth...
Kryeministri Rama në Urën e Mifolit: ‘Të shpëtojmë njerëzit…, llogaritë kur të dalë dielli’. VIDEO
Kryeministri i Republikës, Edi Rama, ka mbërritur në Urën e Mifolit, ura mbi Vjosë që bashkon Fierin dhe Vlorën. Kjo është pika më delikate, më e ...
Emergjenca Civile shfaq hartën e 2015: ‘Kush u rrezikua atëherë, të ikë para orës 16.00!’
Sipas Emergjencave Civile të Shqipërisë është shumë e thjesht për të kuptuar se cili duhet të evakuohet para se të vijë në derë Policia. Ata që u ...
Na pret një mëngjes i pasigurt, nata ka hyrë me inondata dhe frikë.
(FOTO: Pamje nga autostrada Tiranë- Durrës, në mbikalimin e Kasharit)/ Nga: L. Skiro Sa më shumë kalojnë orët drejt mesnatës, aq më i frikshëm d...
Oxfam: Shqipëria në listën e zezë të BE për rrezikun e parajsave fiskale.
Shqipëria është në listën e 35 shteteve që duhen përfshirë në ‘listën e zezë’ nga Bashkimi Europian, si shtete të dominuara nga parajsa fiskale. K...
Rama pritet në Vlorë me protestë dhe me fotot e trafikantëve ‘wanted’. FOTO
Kryeministri Rama është pritur në Vlorë, për festëne Flamurit në vitin e 105-të Pavarësisë, me proestën e disa të rinjve vlonjatë. Protesta ësh...
Amerika i afrohet Shqipërisë nga rrugët e Ballkanit, përmes Sigurisë .
  Nga: Zëri i Amerikës/ Këshilli i Atlantikut, një forum për çështjet ndërkombëtare, do të mbledh të mërkurën në Uashington ministrat e jashtëm të v...
Faqja 44 prej 66« E para...102030...4243444546...5060...E fundit »