E shikoni që është përmirësuar cilësia e festimeve?! Atëherë pse sillen qentë ani-eksploziv?…
Megjithëse kanë kaluar gati 24 orë, ende nuk është marrë vesh pse RENEA solli qentë anti- elksploziv për të kontroluar parkimine  nëndhëshëm të Sh...
Qeveritë e Ballkanit ‘e dinë’ se SHBA nuk ka sy këtu. Në fakt ja çfarë ndodhi me Kosovën…
Liderët e Kosovës, prej kohësh po sulmojnë Gjykatën Speciale të ngritur para tre vjetësh, duke kërcënuar se ‘do ta mbyllin’. Gjykata Speciale dhe ...
Naftëtarët erdhën nga Fieri, më këmbë në Tiranë, por nuk mbaruan punë.
Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit, nja 200 prej tyre si përfaqësi, janë nisur dje më këmbë nga Fieri drejt Tiranës për të protestuar para Ministris...
Menjëherë pas dreke, dreka shpallet e ndaluar!
Qysh disa ditë para Krishtlindjeve, 25 dhjetor, mediat kishin njoftuar se institucionet shtetërore kishin shpenzuar rreth 600 milionë lek për drek...
Pse kaq i përulur shteti para Florencit?
Nga: L. Skiro/ Duket sikur ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati- shkodran, sot nuk kishte ku të drejtohej dhe prandaj iu drejtua familjes së Flor...
Pse na e vrau Europa Lorencin tonë? Protesta në Tiranë.
Mijëra qytetarë shqiptarë kanë dalë sot në protestë për vrasjen e shqiptarit Florenc Beqiraj në Francë. Pasi kanë protestuar tek Piramida dhe t...
Pyetja e parë: A mund të hetojë ‘kryesisht’ prokurorja Arta mbi këtë provë!?
(FOTO: Deputeti Taulant Balla, socialist, duke përdorur vjedhurazi kartonat e deputetëve opozitarë në favor të partisë së tij)/ Edhe pse mësohe...
Çështja ‘Prokuror’: Zoti Lu i gëzohet më shumë atij që iku se asaj që erdhi..
Ambasada e SHBA ka dënuar sot dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. Në një deklaratë të posaçme, Ambasada e quan të papranueshme hedhje...
Nisin përmbytjet dhe bllokimi i porteve; dallgët e detit 8 ballë. Moti provon për herë të dytë.
Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën. Në Vlorë tragetet janë ...
Franca do të ‘rrethojë’ azilkërkuesit shqiptarë në kufijtë e Europës.
Gérard Collomb, ministër i Brendshëm i Francës ka vizituar sot Shqipërinë dhe qeverinë e vendit me agjendë bashkëpunimin për kontrollin e emigrimi...
Faqja 71 prej 94« E para...102030...6970717273...8090...E fundit »