Administrata e Trump nuk e njeh BE-në si ‘shtet’, por si ‘organizatë’.
Nga: Deutsche Welle/ Administrata e presidentit Donald Trump ka degraduar vitin e kaluar statusin e misionit të Bashkimit Europian pa bërë asnj...
‘Jelekët e verdhë’ sulmojnë ministrinë franceze ndërsa protestat bëhen të dhunshme
  Paris (AFP) – Protestuesit e “Jelekeve te verdhe”jane kthyer në force në rrugët e Francës këtë fundjavë, duke u përplasur me policinë në...
Tre të vdekur gjatë të ftohtit të papritur në Greqi.
    Athina (AFP) - Tre vetë kanë vdekur në Greqi pasi moti me stuhi dhe temperaturat ngritëse mbërthyen shumicën e vendit, thanë z...
Horoskopi 2019, profecia e re e Brankos për vitin e ardhshëm: kush do të mbytet në para dhe kush jo.
Profecia astrologjike e legjendarit Branko, babait te horoskopit italian. Shenjë per shenjë, eksperti na tregon se çfarë do të ndodhë në vitin e a...
Gjithë vendi përjeton të ftohtët kulmor të dimrit; si kapërcehen ditët e vështira.
( FOTO: Llogara sot në mëngjes)/ Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindj...
Rendja nëpër fatkeqësi: Babanë e njohu kur u bë 16 vjeç, u dashurua më një afgan, babai e vrau, e fshehu dhe ia kërkonte policisë…
Ngjarja shumë e rëndë ka ndodhur në Korfuz. 28 vjeçarja Angeliki Petro, shqiptare nga Berati, është ‘heroina’ dhe viktima e tragjedisë. Ajo nuk e ...
Poroshenko shpall fundin e ligjit ushtarak në Ukrainë
(Foto nga: AFP/File / Genya SAVILOV)/ Presidenti ukrainas Petro Poroshenko njoftoi të mërkurën përfundimin e një ligji ushtarak në rajonet kufi...
Trump shpreh besimin në ‘shumë të talentuarin’ Mnuchin, sekretar i Thesarit.
Presidenti Donald Trump tha ditën e Krishtlindjeve se ai ka besim në Sekretarin e Thesarit Stiven Mnuchin, duke e quajtur atë një "djalë shumë të ...
OPTIMIZËM I FUND- VITIT/ PD garanton se në janar ‘ndryshon qeveria’ dhe se ‘zgjedhjet i fiton opozita’
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, duke folur në emër të PD, tha se premtimet e kryeministrit Edi Rama për kërkesat e studentëve do të ...
Rama thotë se fondi për studentët është ‘i garantuar’, dhe bën ironi se ‘do të kap edhe protestat’ e studentëve.
( Foto Arkiv)/ Pas mbledhjes së qeverisë dedikuar edhe plotësimit të kërkesave të protestave të studentëve, kryeministri Edi Rama u është përgj...
Faqja 9 prej 55« E para...7891011...203040...E fundit »