Berisha: Po kur të arrestohet Edvini, vallë kush do t’i shkruajë?!
Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar arrestimin e Elvis Rroshit dhe komentin e tij pas ndalimit. Berisha shkruan në profilin e tij në Facebook, se administratori i FB së Rroshit është Edi Rama. ...
Krimi/ Ja 5 emrat që ka mbajtur Roshi në Europë
Janë zbardhur 5 emrat që mbante kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, dy prej të cilëve diheshin deri më tani. Përveç Elvis dhe Ervin Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës ka mbajtur edhe dy emra të tjerë...
Fatos Nano, mesazh politik: Rilindja po na vdes të gjithëve
Fatos Nano ka dhene nje mesazh alarmues me rastin e 25 vjetorit te PS-se. Te ringjallemi perpara se “Rilindja” te na shtrije ne shtratin e vdekjes. Ja...
Ndoka ironizon Ramën: Po të jetë “vizë e bardhë” e thithin vetë si rilindas
Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka ironizuar deklaratën e kryministrit Edi Rama, për sa i përket lëshimeve që po i bën opozitës. Në fjalimin e tij Rama tha se pavarësisht lëshimeve ka gjithmo...
Arrestohet Elvis Roshi
Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi është arrestuar nga policia pas një urdhër arresti të lëshuar nga Prokuroria e Përgjithshme. 10 ditë më parë organi i akuzës njoftoi nisjen e hetimeve ndaj Rroshi...
Moti/ Shiu pushon nesër. Vapa nis me 37 gradë C
Kjo javë ka nisur me vranësira dhe shira në të gjithë territorin ku me intensiv, shirat kanë qënë në zonat veriore dhe qendrore të vendit, njofton Met...
Donald Tramp kërkon “përgjigje ushtarake” pas tragjedisë në Orlando
( Reuters) Donald Trump, sot e Hënë, tha se Shtetet e Bashkuara duhet të rrisin përgjigjen ushtarake kundër Shtetit Islamik pas tragjedisë së ndodhur në Nightclub në Orlano këtë fundjavë, ku u vran...
Më në fund, Rama foli. “Me opozitën nuk ka kompromis, por ka një vijë të kuqe!”
  Pas shumë ecejakeve politike dhe diplomatike sot në zyrën e kryeministrit Rama, për reformën në Drejtësi, dhe heshtjes që i mbuloi përpjekjet për zgjidhje, më në fund foli kryeministri Kr...
E rrallë/ Skafisti i tragjedisë emërohet në administratën detare shtetërore
  Në vitin 2004 në detin Jon, konkretisht pranë Dhermiut, ka ndodhur një tragjedi e rëndë detare. Kjo ka hyrë në histori me emrin “tragjedia e 9 Janarit”. Natën e kësaj date, një trafikant nje...
Reforma në Drejtësi/ Hyrje- dalje te kryeministri… Pastaj heshtje
Edhe pse ka përfunduar takimi mes dy ambasadorëve (i Shteteve të Bashkuara dhe i Bashkimit Europin) me kryeministrin Edi Rama, nuk ka asnjë njoftim për mediat. Gazetarët dhe kameramanë, të rreshtua...