Hetohet përfshirja e kosovarëve në “Letrat e Panamasë”
Autoritetet kompetente në Kosovë thonë të kenë filluar analizën apo verifikimin e rasteve të dyshuara të përfshirjes eventuale të njerëzve nga Kosov...
Donald Trump akuzon Kinën për “përdhunim”
Kandidati republikan për president të SHBA’së, Donald Trump, ka akuzuar Kinën për “përdhunim” ndaj SHBA’së për politikat e tregtisë Në një takim ai...
“Monstra”, katër vjet nga aksioni policor
1 Maji i vitit 2012, vazhdon të jetë i trishtë për familjarët e të burgosurve në rastin Monstra. Katër vite pas aksionit policor ku pesë shqiptarë u...
Jahjaga: Nuk mund të jemi të qetë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në Ditën e Personave të Zhdukur ka vizituar shtëpinë muze të Ferdonijë Qerkezinit që është në Gjakovë. ...
Rrëfimi i belges që u konvertua në myslimane dhe pranoi të jetojë me terroristët e ISIS’it
Një grua belge e cila është konvertuar në myslimane dhe është zhvendosur në Siri, pasi u dashurua me një burrë të cilin e kishte takuar në një super...
Sot do të mbahen protesta në 9 qytete të Maqedonisë
Lëvizja qytetare“Protestoj” ka caktuar për sot protesta në nëntë qytete të Maqedonisë kundër vendimit të presidentit Ivanov për faljen e 56 politika...
Veseli nesër takon strukturat e PDK-së në kryeqytet
Kandidati për kryetar të PDK-së Kadri Veseli do të mbajë nesër takim me strukturat e këtij subjekti politik në degën e Prishtinës. Në këtë takim, V...
Greqi-Rusi negociata të fshehta kundër projektit TAP
Revista greke “Pronews” ka shkruar rreth ndikimit të gazsjellësve në marrëdhëniet gjeostrategjike mes Greqisë dhe Rusisë. Sipas saj, Lafazanis, is...
Edhe burgu i Dubravës në shënjestër të EULEX’it
Në shënjestër e Policisë së Kosovës dhe EULEX’it ishin edhe të burgosurit në burgun e Dubravës. Aksioni më i madh për krim të organizuar sapo ka pë...
Grabitja e 180 mijë dollarëve/ Hajdutët nuk kishin armë, qëlluan me një shqelm!
Policia sqaroi se grabitja e 180 mijë dollarëve përballë Hotel Sheraton nuk ndodhi nga persona të maskuar dhe as të armatosur. Për t’i marrë 180 m...