Cilët janë qentë e cili është karvani?!… Po qenëria?!/ Sarkazëm.
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sot në një reagim në FB ndaj intervistës së dhënë dje nga Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, në TV Ora News, Kryeministri im...
A ka krizë në koalicion?… Lefter Koka: Unë nuk do ta konsideroja thjesht një krizë
  -Intervistë e ministrit Koka i LSI, me gazetaren Anjola Hamzaj, Ora News- Anjola Hamzaj: Si po funksionin koalicioni, duke pasur para...
Liderë majtistë të BE takohen për të goditur Brexit-in dhe masat e presidentit Trump.
Liderët e shtatë vendeve të jugut të Bashkimit Europian takohen sot, e Shtunë, në Lisbonë për të farkëtuar një qëndrim të përbashkët në lidhje me ...
Presidenti Trump ka ndaluar hyrjen e refugjatëve sirianë në Shtetet e Bashkuara, deri në një urdhër tjetër.
Presidenti Donald Trump ka ndaluar hyrjen e refugjatëve nga Siria drejt Shteteve të Bashkuara deri në një urdhër tjetër. Gjithashtu ka urdhërua...
Sir John Hurt: Aktori fitues i Bafta vdes në moshën 77 vjeç
(FOTO: Sir John Hurt, fitues i çmimit Bafta)/ Aktori veteran Sir John Hurt ka vdekur në moshën 77 vjeç,  tha agjenti i tij. Stari fitues i ç...
Trump shpall “Vetting për terroristët”.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shpallur një "vetting të ri" si masa "për t'i mbajtur terroristët islamik jashtë territorit të...
PO SHKËMBEHEN KRIMINELËT.
  Frrok Çupi/ Duket se krerët e shtetit janë ulur në tavolinën e lojës dhe nën mëngë mbajnë secili kriminelin e vet. “Më jep kriminelin “Ik...
TRUMP, PUTIN, ERDOGAN… : 2017, VITI I “MESHKUJVE ALPHA”
  Nga: OLIVIER STUENKEL*, The Converstation / -Harrojini sqimatarët... viti që sapo ka nisur shënon kthimin e "meshkujve dominantë" që ...
Tërmet 4.7 ballë në gjysmën e territorit të Shqipërisë.
  Në ora 18.06 minuta, thuajse në gjysmën e territorit të vendit janë ndjerë lëkundje tërmeti. Lëkundjet u ndjenë në Vlorë, Fier, Berat...
Polonia nuk do të strehojë ndonjë burg të CIA-s në tokën e saj.
(FOTO: Beata Szydlo- kryeministre e Polonisë)/ Polonia, të Enjten, miratuan një ligj që përjashton Amerikën nga mundësia për të vendosur burgje...
Faqja 491 prej 697« E para...102030...489490491492493...500510520...E fundit »