Meta: S’rri në një parlament që voton me SMS e nën presion. Ambasadorët kanë përgjegjësi për ngërçin
Ilir Meta deklaroi se do të largohet nga parlamenti. Kjo është deklarata e dytë e tij e ngjashme, në pak ditë. Tha se do të largohet nga drejtimi nëse...
Deputeti Braçe: Dal në opozitë nëse Rama e mban Metën në qeveri
Qeveria është në prag të rënies. LSI e ka ashpërsuar qëndrimin e saj ndaj “diskutimeve idiote politike”, siç u shpreh Meta, duke nënkuptuar se ato po ...
Ylli Manjaniper Fatmir Xhafën: Bëri një shpifje të rëndë!
I akuzuar nga Fatmir Xhafa për bllokimin e reformës në drejtësi, Ylli Manjani tha se kjo ishte një shpifje e rëndë nga ana e Kryetarit të Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Manjani shp...
Donald Lu dhe Romana Vlahutin po presin në parlament miratimin e reformës
Dy ambasadorët, Donald Lu dhe Romana Vlahutin mbërritën në oborrin e Kuvendit rreth orës 10;00, ashtu siç ishte parashkuar të niste seanca parlamentar...
Berisha: “Rama nuk do ta votojë reformën. Po mbledh votat për zgjedhjet e parakohshme”
“Kryeministri Edi Rama nuk do ta votojë reformën në drejtësi dhe po mbledh votat për mocion për të shpallur zgjedhjet e parakohshme”. Ky është denoncimi i bërë në Facebook-un e ish-Kryeministrit S...
Çfarë ndodhi mbrëmë dhe cila është “kleçka” e prishjes së konsensusit
Konsensusi i arritur ditën e djeshme mes palëve politike u prish mbrëmë rreth orës 22:00, pasi deputetët e Partisë Socialiste nuk po shkonin në komisionin e posaçëm të reformës në drejtësi, ku po pris...
Sulme të ashpra PS-LSI/ Meta: Pusho se flas unë. Xhafaj: Ule zërin, kam 3 vjet që të dëgjoj
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta është shfaqur tejet i nervozuar me Partinë Socialiste gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të nisur në orën 09:00. Në mbledhje mungonin deputetët e PS, të cil...
Reforma në drejtësi/ Telefonatë nga Merkel për Bashën
Zyra e Shtypit në PD njofton se kreu i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila e ka përgëzuar atë për lidershipin e treguar për reformën n...
Reforma në Drejtësi, Basha jep lajmin: Janë zgjidhur edhe dy çështjet e fundit. Ja roli i OMN
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një deklarate urgjente për median ka bërë publike se më në fund është arritur edhe zgjidhja për ...
Faqja 515 prej 581« E para...102030...513514515516517...520530540...E fundit »