Madonna mund të arrestohet për kërcënim terrorist mbi Shtëpinë e Bardhë dhe familjen Trump.
  Mes mijëra gabimeve të thëna nga gojë protestuesish më 21 Janar në Washington DC, Madona e shfaqi veten si një terroriste e kohës. Në...
James Mattis e kaloi ditën e parë si Sekretar i Mbrojtjes duke mbikëqyrur 31 goditje ajrore mbi ISIS.
-Jo më kot e thërrasin James “Mad Dog” Mattis-. Sekretari i ri i Mbrojtjes e shpenzoi ditën e  parë të postit duke mbikëqyrur 32 sulmet ajrore ...
JAMES COMEY DO TË QËNDROJË SI DREJTOR I FBI
Presidenti  Donald Trump ka vendosur që ta mbajë James Comey në postin e  Drejtorit të FBI, siç raportoi “New York Times” të Martën në mëngjes. ...
VIDEO: “Karakteri im u formësua 14 vjeç kur bashkëpunoja me Nazistët”- rrëfen George Soros.
(FOTO: George Soros)/   Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari të paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët...
Tjetër fatkeqësi në Italinë e goditur nga tërmeti, zjarri dhe orteku.
  (FOTO: Pamje nga malet e Aquila)/ Sot në mëngjes është dhënë një laajm tjetër i kobshëm nga mediat italiane. Një helikopter i ndih...
Artikull 50 duhet të “vijë” para Parlamentit- vendos Gjykata Supreme.
Qeveria duhet të konsultohet me Parlamentin me qëllim që të zbatojë  Artikullun 50 dhe të nxjerrë Britaninë jashtë Bashkimit Europian- vendosi Gjy...
KEMI INVA MULA,POR KEMI DHE NIKO DHALES.
  Nga: Agim Xhafka/ Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto,një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kë...
Gazetari Artur Çani zbulon skemën: Erion Veliaj, në Tiranë ndodhet vetëm 9 ditë në muaj, por shfaqet çdo ditë në punë në Tiranë. Magji?!
  -Gazetari Artur Çani, i njohur si nga gazetarët më punëtorë dhe të besuar investigativ, ka zbuluar skemën se si Erion Velia,, kryetar i ...
Sekretari i Shtetit Rex Tillerson kalon në Senat nëpër një votim të ngushtë
(FOTO: Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson- Foto Reuters)/ Komiteti  i Marrëdhenieve me Jashtë, ka miratuar Rex Tillerson në postin e Sekretarit...
Orteku në Hotel Rigopiano: Shpëtohen tre qen nga rrënojat.
Tre qen janë shpëtuar të gjallë nga rrënojat e hotelit në malet e Abruzzo, që u godit nga një ortek i fuqishëm javën e kaluar. Numri i të konfi...
Faqja 534 prej 737« E para...102030...532533534535536...540550560...E fundit »