Trump firmos shfuqizimin e vendimit të Obamës për ndalimin e armëve.
Në ditën kur vendimi i Obamës po hynte në fuqi, i sh[pallur me pmopzitet të madh, pikërisht presidenti Donald Trump qetësisht ndoqi premtimin e mb...
ISIS shkrihet në Irak. Kush ka mbetur “të ikë, të vetëvritet dhe të vrasë!- ky është urdhri.
  (FOTO: Abu Bakr al-Baghdati, udhëheqës i ISIS)/ Udhëheqësi i "Shtetit Islamik", Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak dhe ...
Të rinjtë në Shkodër e presin me protesta kryeministrin Rama: “Ik nga qeveria!”.
  Edi Rama, kryeministër, në gjithë rrethrrotullimin nga një rreth në tjetrin, vetëm në zyrën e qeverisë- jo!, ka mbërritur nga Vlora në S...
Shumica në 8 shtetet Europiane mbështesin ndalimin e ardhjes së emigrantëve, sipas doktrinës Trump.
  Në Poloni, 71 për qind e të intervistuarve janë në favor të bllokimit të emigracionit nga vendet me shumicë myslimane, krahasuar me 51 p...
Opozita mbulon me “drogë” selinë e Qeverisë; imitohet situata e droguar e vendit. VIDEO
Opozita në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, ka protestuar sot me një mënyrë simbolike kundër kultivimit dhe trafikut të drogës në vend: Nga  “Çadra ...
Një Republikë me xhandarmëri; territori i kontrolluar/ Basha
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha sot në bashkëbisedimin me qytetarët protestues në Çadrën e Lirisë, ka bërë publike idenë për vendosjen...
Në protestën në Bulevardin e Tiranës sapo mbërrrin Lezha
Protestues nga Lezha sapo kanë mbërritur në protestën popullore në Tiranë dhe janë mbledhur në “Çadrën e Lirisë”, në Bulevardin Dëshmorët e Kombit...
Eva Netkovska: 1300 kontenierët me lëndë të rrezikshme janë groposur në Shqipëri.
  Një nga zyrtaret e Ministrisë së Mjedisit në Maqedoni, zonja Netkovska, e ngarkuar nga afër me detyrën për kontrollin e mbetjeve urbane,...
Junker i BE sot zbulon planin Post-Brexit
Presidenti i Bashkimit Europian Jean-Claude Juncker do të zbulojë të Mërkurën planin për të ardhmen pas largimit të Britanisë nga BE- tha zëdhënës...
Papunësia ushqen Epideminë kombëtare të drogës/ Studimi
Zyra Kombëtare e kërkimeve Ekonomikë në SHBA publikoi një dokument të Hënën ku dëshmohet se përhapja e papunësisë i shtyn shumë amerikanë, burra d...
Faqja 561 prej 801« E para...102030...559560561562563...570580590...E fundit »