Rusia dhe Turqia bien dakord për armëpushim në Siri – nga sonte në mesnatë
Armëpushimi  hyn në fuqi sonte në mesnatë, në të gjithë vendin Moska dhe Ankaraja kanë rënë dakord mbi një plan për ta zgjatur armëpushimin e v...
Dy persona kërkojnë vetëgjyqësi me ish kryebashkiakun e Leskovikut. Sa e vërtetë është?…
(FOTO: Fatmir Gruda, ish kryetar Bashkie në Leskovik)/ Edhe pse e kishin kallëzuar penalisht për “shpërdorim detyre”, dy personat vendosën që t...
U.N., të jetë a të mos jetë!?
Frrok Çupi/ Përplasja me të drejtën e Izraelit i vuri Kombet e Bashkuara para pyetjes ekzistencialiste: “Të jenë apo  të mos jenë?... Po të jenë, a...
Vërtiten në avullin e luksit, por nuk tregojnë ku është sauna.
  (FOTO: Një ambient në zyrën e Kryeministrit)/ Nga Laert Skiro/ Sigurisht, gjithë kjo që po thuhet, nuk është pa gjë. Mund të jetë ...
Çfarë e ndez gjakun e deputetëve demode në këtë fundviti!? VIDEO
Edhe nëse gjatë gjithë vitit nuk i ka dëgjuar njeri që të flasin në foltoren e Kuvendit, vjen një ditë që deputetët demode shpërthejnë në “fishekz...
Në Rumani po profilizohet një krizë politike: Presidenti vë veton kundër zgjedhjes së kryeministrit.
  (FOTO: Sevil Shhaideh, e propozuar dhe e kundërshtuar si kryeministre në Rumani)/   Sevil Shhaideh kandidatja pĕr kryeministr...
Nicolas Cage i ofrohet roli i Ronald Reagan në një film të pritshëm.
(FOTO: Nicolas Cage, aktor, dhe presidenti Ronald Reagan)/   Nicolas Cage i është ofruar roli i Ronald Reagan në një filmi me metrazh t...
Siri: Bombardimet ajrore shkaktojnë përsëri vdekje: 22 civilë, ndër të cilët 10 fëmijë
  (Foto: Tanke turq që janë përfshirë në operacionet ushtarake kundër shtetin islamik kthehen nga Siria). Avionë të panjohur kanë bomba...
Izrael: Ndërtime të reja, pavarësisht nga Rezoluta e OKB-së
  Foto: Izraeli mund të vazhdojë të zgjerojë kolonitë e tij në Jerusalemin lindor, pavarësisht rezolutës së OKB-së që e detyron t’i japë f...
Zbulohet në Kanada një fushë me patate 3.800 vjeçare
  Janë zbuluar mbetje patatesh në bregun e Paqësorit në Kanada, "prova e parë" që popullsitë autoktone të Amerikës së veriut kultivonin za...
Faqja 579 prej 756« E para...102030...577578579580581...590600610...E fundit »