Gazetarja amerikane Amty Goodman përballet me akuza “pse filmoi protestën”
Gazetarja e shteteve të Bashkuara Amy Goodman po përballet me akuzat “për pjesëmarrje” në “trazirat” e tubacioneve të naftës në North Dakoka. G...
8 lëkundje tërmeti në Gjirokastër, banorët po hezitojnë të hyjnë në shtëpi
Nga njoftimet qe vijnë nga Gjirokastra, që u godit nga tërmeti i thuajse gjithë natës, sot në mëngjes banorët po hezitojnë hyjnë nëpr shtëpitë e t...
“The Hill”: Fushata e Clinton frikësohet nga Strategjia e “tokës së Djegur” e Trump
/Amie Parnes shkruan në “The Hill”/ Amie Parnes është një gazetare “e oborrit” të Clinton. Në foton që shikoni ajo është e mbërthyer nga zëvend...
Në restorante ka salçiçe me salmonelë; kujdes!
  Në një restaurant në Tiranë u gjetën salsiçe me sëmundjen e salmonelës. Njoftimin e dha Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), sot e Shtu...
Wikileaks zbulon përpjekjet për të mbrojtur Obamën në skandalin e Emaile-ve
  Një nga kryesorët e “legal mind” të kombit, ish prokurori federal Andreë McCarthy, i tha WND se njoftimet më të fundit bombë nga WIkilea...
Presidenti i Nigerisë, Buhari thotë se “gruaja imë i përket veë kuzhinës sime dhe dhomës së gjumit”.
  Pressidenti Nigerian, Muhammadu Buhari i është përgjigjur gruas së tij që nga Gjermania ku ndodhet për një vizitë i ftuar nga kancelarja...
Shkrimtari Teodor Laço ndahet nga jeta 80 vjeç
  Vetëm pak ditë pasi mbushi moshëm 80 vjeë, shkrimtari, diplomati dhe politikani Teodor Laço ndërroi jetë. Teodor Laço lindi më 29 sht...
Kosova nuk ka nevojë për ndihmën e Ramës në marrëdhëniet me Serbinë
  Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një prononcim për televizionin ART në Maqedoni se Kosova "nuk ka nevojë për mbës...
Kodi i Artë: Njëri partizan, tjetri ballist!
  Frrok Çupi/ Nuk po mendoja se Kodi shtrihej përtej kufijve të “zakonit” shqiptar; ose thashë  se nuk ia vlen të shtrihesh nëpër kombe të ...
“Mos prekni lirinë e medias!” Gazetarët para Bashkisë
Vrasja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, për të cilën akuzohet Bashkia e Tiranës dhe kryetari i saj, ka marrë rrjedhën e dhunës shtetërore edhe mbi qyt...
Faqja 579 prej 692« E para...102030...577578579580581...590600610...E fundit »