Operacioni antidrogë i DEA në Ballkan, dhjetëra të arrestuar
Ka përfunduar pas 1 viti e gjysëm operacioni ndërkombëtar antidrogë i koduar “Ballkan”, i zhvilluar në Shqipëri, Maqedoni, Greqi dhe Bullgari janë arrestuar 30 persona dhe 23 u shpallën në kërkim. ...
“Kaubojsi” paralajmëron Ramën: Nuk e ke votën time…
  Deputeti Eduart Ndocaj apo siç njihet ndryshe si “kaubojsi” ka marrë fjalën në seancën e sotme në Kuvend, duke thënë se nuk e voton reformën në drejtësi nëse nuk arrihet konsensus.  ...
Euro 2016/ Çfarë pritet sonte në ndeshjen Francë- Gjermani?!
  Franca dhe Gjermania do të zhvillojë një betejë për ‘jetë a vdekje’ pasi sot do të përcaktohet edhe emri tjetër finalist që do të përballet ...
DEA, operacion antidrogë në Shqipëri, 7 biznesmenë ndërtimi të arrestuar.
  Një operacion ndërkombëtar ka shkatërruar një organizatë shqiptare që merrej me trafikun e lëndëve narkotike në vende të ndryshme në Europë. Hetimi për operacionin e koduar “Ballkani” ësh...
Berisha në Kuvend: Rama shkoi në SHBA si çift gay
  Ish kryeministri Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit në seancën e sotme nuk mund ta mbyllte pa batutë fjalën e tij, referuar edhe fotos së kryeministrit Rama me Presidentin Obama në vitin ...
Drejtori i FBI merret në pyetje para Kongresit për çështjen Clinton
  Republikanët do t’i japin shansin e parë Drejtorit të FBI, James Comey, kur ky u paraqit para Kongresit të Enjten q të shpjegonte vendimin e tij për të mos ngritur padi penale kundër Demokra...
Berisha: Grabiten veç kompanitë e sigurimit që kanë lidhje me qeverinë. Pse?
  Ish-kryeministri Sali Berisha tha në sallën e kuvendit se vjedhja në Rinas nuk është një çështje ordinere, por e lidhur me qeverinë. Sipas tij shuma e parave të vjedhura nuk është 1 milion e...
Çfarë ndodhi në Rinas? Komisioni Parlamentar kërkon përgjegjësinë e ministrit
Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho i ka dërguar një letër ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ku i kërkon informacion për ngjarjen e ndodhur në Rinas. “Duke qenë se kjo ngjarje ka nevo...
CAS dënon Skënderbeun
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lënë në fuqi dënimin e UEFA-s për skuadrën e Skënderbeut, vendim i cili i heq të drejtën korçarëve të luajnë pë...
Zbulohet formula e kompromisit e Opozites
Opozita propozoi një formulë të re për zhbllokimin e ngërçit të reformës në drejtësi. Partia Demokratike kërkon ngritjen e një komisioni Ad hock me 12 anëtarë, 6 të opozitës dhe 6 të mazhorancës. ...
Faqja 602 prej 658« E para...102030...600601602603604...610620630...E fundit »