Rrezikon tsunami pas një tërmeti 7.8 ballë që godet pranë ishujve Solomon.
Valë shumë të rrezikshme i janë drejtuar brigjeve të Pacifikut të Jugut pasi një tërmet me 7.8 ballë ka rënë shumë pranë ishujve Solomon ditën e P...
Pini ujë farash chia për t’u dobësuar
    Farat e chia-s janë të pasura me  antioksidantë dhe  mikroushqyes që na ndihmojnë të parandalojmë plakjen e parakohëshme të lë...
Një person i dyshimtë arrestohet pranë Pemës së Krishtlindjeve në Qendrën Rockefeller
(FOTO: Pema e Krishtlindjeve në Qendrën Rockefeller) / Një person arrestohet sepse mbante një shishe me gaz dhe shkrepse pranë Pemës së Krishtl...
Trashëgimtari i kantinës “Çobo” vret një njeri me makinë
(FOTO: Një kënd i Kuçovës ku ndodhi aksidenti) Një grua është aksidentuar për vdekje sot nga një makinë në Kuçovë. Viktima është  Paulina Buçka...
Leonardo DiCaprio takohet me Donald Trump për të diskutuar “Ringjalljen Ekonomike” Green.
Leonardo DiCaprio  dhe presidenti i Fondacionit të tij u takuan me presidentin e zgjedhur, Trump, për të diskutuar se sa vende pune mund të zhvill...
Familja e Bin Laden është vrarë gjatë një aksidenti me një jet privat
(FOTO: Një pamje nga ajri e aeroportit  Blackburn ku ndodhi përplasja. Foto: SKY NEWS)/ -3 të afërm vdiqën sapo i ulë, avioni mori flakë- Nj...
Bëni një maskë me tërshërë dhe do të keni një lëkurë pa puçra të fytyrës
  Tërshëra është përdorur gjithmonë si një ndihmë për tretje por edhe probleme të lëkurës. Sot ka linja të tëra të kozmetikës me tërshërën...
As shqiptarët, as serbët nuk e duan murin në Veri të Kosovës
(FOTO: Ura e Ibrit, Mitrovicë, Dhjetor 2016)   Ka dy ditë që po flitet më dendur për  ndërtimin e një muri ndarës në Mitrovicë. Kjo po ...
Të Dielën, në Maqedoni do të votohet duke paraqitur fotografinë
(FOTO: Arkiv) Procesi zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen të dielën në Maqedoni, përmban disa risi, midis të cila...
Erdogan zëvendëson dollarin me lira turke
(FOTO: Erdogan me monedhën turke në dorë. Foto nga gettyimages, AFP) Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka zëvendësuar të gjithë dollarët me...
Faqja 602 prej 759« E para...102030...600601602603604...610620630...E fundit »