PS nuk ka votat për të rrëzuar dekretin e Nishanit, LSI dhe PDIU e lënë vetëm
  Dekreti i presidentit që ktheu ligjin për kamerat e sigurisë nuk u votua sot në parlament. Të qartë se nuk i kishin votat për ta rrëzuar dekretin, socialistët kërkuan ta heqin nga rendi i...
11 më të mirët e Euro 2016
  Bale, Payet, Hamshik e Bonuçi, Morata apo Inista, por edhe shqiptari i Zvicrës, Granit Xhaka, janë pjesë e ekipit ideal të Euro 2016 për faz...
Tërhiqet maxhoranca në Parlament
  Maxhoranca ka bërë një hap pas dhe është tërhequr duke mos këmbëngul në kërkesën e saj për draftin e reformës në drejtësi, e cila kërkonte ta kalonte direkt në Parlament këtë projektligj. ...
Gjykata vendos: Anjeza Shabani të hetohet në burg
  Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për Anjeza Shabanin, administratoren e kopshtit ‘Diren’ ku dhunoi fëmijën 3 vjeç. Prokuroria zbatoi kërkesën e Prokurorisë pë...
Bëmë baba, të të ngjaj!… Anjeza Shabanit i thotë “bravo” babai
Babai i Anjeza Shabanit ishte sot në Gjykatën e Tiranës për të parë të bijën që u paraqit për t'u njohur me masën e sigurisë pas arrestimit për dhunimin e një fëmije 3 vjeç në kopshtin "Diren" që ajo ...
De Biazi: Ne luajtëm të dielën, të tjerët i përshtatën rezultatet!
  Xhani De Biazi ka dyshime se skuadrat e tjera të Euro 2016 I përshtatën rezultatet në varësi të llogarive të kualifikimit. Kështu do të kish...
KESH, OSHEE e OST kanë 96 miliardë lekë borxhe
  Sektori i energjisë elektrike mund të kthehet në flluksën e radhës financiare, me kreditë afatshkurta e afatgjata, që arrijnë në gati 7% të prodhimit të brendshëm bruto dhe aftësinë paguese ...
Ilir Meta po e shtyn Reformën për sezonin tjetër
Ka nisur mbledhja e Këshillit për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin në Kuvend, pas letrës që Ilir Meta i dërgoi mëngjesin e sotëm anëtarëve të këtij këshilli. Kryeparlamentari kërkon interpretim t...
Merr fund ëndrra e shqiptarëve, kombëtarja mbyll “Euro 2016”
Barazimi i Portugalisë me Hungarinë me rezultatin 3-3 ka eliminuar përfundimisht kombëtaren shqiptare nga “Euro 2016”. Shqipëria kishte shanse që të k...
Reforma në drejtësi, Meta refuzon planin e Ramës për ta hedhur në votim
  Kreu i LSI-së Ilir Meta nuk iu bind kërkesës së Gramoz Ruçit për procedurën që duhet të ndiqet nga Kuvendi për reformën në drejtësi. Zyra e shtypit njoftoi se sot rreth orës 18:00 do të m...
Faqja 627 prej 676« E para...102030...625626627628629...640650660...E fundit »