Digjen 3 makina gjatë natës në Tiranë, arsyet mister
3 makina u dogjën gjatë natës së kaluar në Tiranë. Makinat u dogjën në vende të ndryshme të kryqytetit, ndërsa nuk është konfirmuar, nëse ngjarjet kan...
Alarm për bombë te Fakulteti i Shkencave Sociale
Policia ka marrë nje telefonatë për praninë e një bombe në Fakultetin e Shkencave Sociale. Forcat e antiterrorit janë në vendin e ngjarjes, ndërsa stu...
Sulm terrorist ne Mali
Gjate mengjesit te dites se sotme,persona te armatosur kane hyre ne nje hotel lluksoz, Radisson Hotel, qe ndodhet ne Bamako, ne kryeqytetin e Malit, d...
Majko: Parlamentin e ka marrë lumi, jemi katandisur si Byroja Politike
Ish-kryeministri, Pandeli Pandeli Majko gjatë fjalëas se tij sot në Kuvend ka deklaruar se këtë parlament e ka marrë lummi dhe sipas tij klasa politik...
Berisha: Shullazi mori peng Vangjush Dakon
Ish –kryeministri Berisha ka përforcuar deklaratat e bëra dy ditë më parë nga ambasadori amerikan Donald Lu, në lidhje me lënien të lirë të disa prej ...
PD-PS arrijnë konsensusin për dekriminalizimin
Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur konsensusin për të dalë me një draft të përbashkët për sa i përket dekriminalizimit. Lajmi është konfirmuar nga Min...
Qeveria rrit sërish taksat me 1.8 miliardë lekë
Qeveria ka dërguar në parlament paketën e plotë fiskale për vitin e ardhshëm e cila sjell ndryshime të rëndësishme në sistemin tatimor duke rritur tak...
Deputetët shqiptarë i frikësohen ndonjë sulmi si në Kosovë
- Masa ekstreme në Kuvend -  Frika ka zënë edhe deputetët e Kuvendit të Shqipërinë. Gjatë ditës së sotme deputetët janë mbledhur në seancën par...
Kush ia theu karrigen Saimir Tahirit?
- “Incidenti teknologjik”, dhe një mesazh nga enturazhi i Metës? - Një rast i rrallë është regjistruar sot në sallën e seancave plenare. Karrigia ku ...
Pse ky takim incognita Rama-Erdogan?
Frrok Çupi Dje, papritur u zhduk kryeministri Edi Rama. Sapo ishte, menjëherë nuk u pa më. Zhvillohej edhe seanca Parlamentare, por kryeministri nuk ...
Faqja 670 prej 678« E para...102030...668669670671672...E fundit »