Presidenti Trump mund të paraqesë së shpejti kandidatin për në Gjykatën Supreme
(FOTO: Selia e Gjykatës Supreme, Washington) Gjatë javëve të fundit, presidenti i zgjedhur Donald J. Trump ka zhvilluar disa intervista me kand...
Lufta kundër komunizmit mund të bëhet vetëm jashtë shtetit. Presidenti i Republikës vëren tendenca të hidhura.
  Nga: Veritas.com.al/ Kështu tha Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një Konferencë të mbajtur në Europë. Konferenca titullohej “Kr...
Hollande tërhiqet, Valls përshëndet “zgjedhjen prej burri shteti”
  François Hollande njoftoi të enjten në një dalje të drejtëpërdrejtë nga pallati Elysée se nuk do të rikandidojë për president. Në një fja...
Donald Trump viziton kompaninë “Carrier Corp.” në Indiana për 1000 vende pune më shumë.
(FOTO: Donald Trump dhe Mike Pence gjatë vizitës në Carrier Corp.)/   Presidenti i zgjedhur Donald Trump dhe zëvendëspresidenti i zgjed...
Artistët e Hollywood-it jetojnë në flluskë
(FOTO: Mark Wahlberg) Një nga yjet e Hollywoodit, Mark Wahlberg tha për Fox News se përkulet me respekt para politikës. Por ai ëhstë kritik nda...
Efekti Trump në Tiranë
  Frrok Çupi/ Mbase nuk është e lehtë të shënjohet, por efekti “Donald Trump” ushtrohet fuqishëm në Tiranë. Akti më i fundit: Dje kur kryem...
Donald Trump emëron gjeneral James ‘Mad Dog’ Mattis si sekretar për Mbrojtjen
  (FOTO: James Mattis) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka emëruar si sekretar i Mbrojtjes, Gjeneral James M...
VIDEO/ Pas kërcënimit ligjor, video për “autizmin” e Barron Trump, u hoq; autori kërkon ndjesë
  (FOTO: Donald, Barron dhe Melania Trump) First Lady-e zgjedhur Melania Trump kërcënoi ligjërisht mbi një video në YouTube, e cila ka ...
Një oficer Policie qëllohet për vdekje në Washington
(FOTO: Aksion i policisë në Washington DC) Fox News njofton para dy orësh se një oficer policie vdiq të Mërkurën pasdite pasi u qëllua disa her...
Shqipëria- këtu prodhohet droga dhe varfërohet njeriu/ VIDEO
Raport special/ Shqipëria është bërë prodhuesi më i madh në Europë i kanabisit të rritur në natyrë. Plantacionet e mëdha janë përshkruar si ...
Faqja 670 prej 821« E para...102030...668669670671672...680690700...E fundit »