Detaje nga krimi/ Ambasadori grek në Brazil u vra në shtëpinë e tij.
(FOTO: Francoise Oliveira- gruaja e ambasadorit grek të vrarë në momentin kur ndalohet nga Policia)/ Lajmi se ambasadori i Greqisë në Brazil, K...
Klubi Reina i Stambollit: Identifikohen 38 nga 39 viktimat e masakrës, 25 janë të huaj.
Identifikohen 38 nga 39 viktimat e sulmit terrorist në një klub nate në Stamboll, natën e vitit të ri. Gjithashtu konfirmohet se 25 viktima janë m...
Aurora spektakolare e Diellit do të mbërrijë në tokë pas dy javësh
  Do të jetë një mrekulli natyrale e quajtur "Spektakli i Diellit" nga studiuesit amerikan të NOAA. Spektakli u shfaq  në qiellin mbi Arkt...
Burundi: Vritet në pritë Ministri i Mjedisit/ Policia
(FOTO: Ministri Ammanuel Niyonkuru) Një person, identiteti i të cilit nuk dihet, ka vrarë ministrin e Mjedisit të Burundit, Emmanuel Niyonkuru-...
Të gjithë në qetësi për vit të ri, vetëm droga punoi.
  (FOTO: Drogë e bërë gati për transport në Itali)/ Të gjithë e shpallën ditë të qetë dhe natë të qetë festën e Vitit të ri. Policia, a...
Një hajdut bën bilancin e vjedhjeve në shtatë muaj.
  Sot u shfaq një hajdut që prishi gjithë lajmin ‘fjollë’ të policisë mbi rendin gjatë festave të vitit të ri. Hajduti u kap duke kryer vj...
Burri shkëmben të bijën 13 vjeç për gruan e tij të dytë: Pakistan
(FOTO: Mohammad Ramzan, 36 vjeç, me gruan e tij adoleshente,  Saima në Jampur, Pakistan.- Foto nga  AP)/  'Ne japim një vajzë nga kjo familje p...
Mariah Carey dështon në spektaklin në prag të ‘New Year’s Rockin’/ VIDEO+ FOTO
(FOTO: Mariah Carey gjatë spektaklit të të shtunës)/ Mariah Carey dështoi në spektaklin në prag të vitit të ri. Të shtuan në mbrëmje, në një pe...
Bota, e tronditur për tragjedinë e Stambollit natën e Vitit të ri: “Zemrat tona janë në Turqi”.
Pas sulmit barbar, natën e Vitit të Ri, në një klub nate në Stamboll, ku një person i armatosur vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë, Turqisë i...
Viti i Ri: Festimet kanë nisur në gjithë Botën. FOTO
(Sydney) Nga Sydney në Phenian janë mbledhur për të thënë “Gëzuar!”, një vit i zhurmshëm, vit që ka hapur dyert e ndryshimeve në politikën e Bo...
Faqja 710 prej 891« E para...102030...708709710711712...720730740...E fundit »