Merr fund ëndrra e shqiptarëve, kombëtarja mbyll “Euro 2016”
Barazimi i Portugalisë me Hungarinë me rezultatin 3-3 ka eliminuar përfundimisht kombëtaren shqiptare nga “Euro 2016”. Shqipëria kishte shanse që të k...
Reforma në drejtësi, Meta refuzon planin e Ramës për ta hedhur në votim
  Kreu i LSI-së Ilir Meta nuk iu bind kërkesës së Gramoz Ruçit për procedurën që duhet të ndiqet nga Kuvendi për reformën në drejtësi. Zyra e shtypit njoftoi se sot rreth orës 18:00 do të m...
Një peshkarexhë e Durrësit merret peng në Egjipt. Shkak është borxhi i pronarit
  Sipas një lajmi të përhapur dje nga Porti i Durrësit, dy peshkarexha u zhduken nga “radarët” e Portit. Gjatë ditës së sotme u zbulua vend...
Referendumi BE: Dita e fundit e fushatës, Brexit apo Bremain!
  -Sipas BBC-  Politikanët po arrijnë në fundin e pistës së votës, sot, ditën e fundit të fushatës, para Referendumit për në BE. David Cameron, Jeremy Corbyn dhe Tim Farron po flasin para t...
Rama humb votat e aleatëve dhe të 3 deputetëve brenda PS
  Beteja e kryeministrit Edi Rama dhe e socialistëve, për të miratuar sa më shpejt draftin me ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi,...
Dikush thotë se e di arsyen e masakrës në Orlando- SHBA
Një burrë pretendon se është në dijeni të arsyes së masakrës së kryer në Orlando të SHBA nga Omar Mateen. Ai thotë se është i dashuri i Mateen, 29 –vjeçarit që vrau 50 persona në një klub homoseksu...
Aksidentohet makina e Ben Blushit
Mësohet se sot në mëngjes, në rrugën Pogradec- Qafë Thanë, pranë fshatit Lin, është aksidentuar makina e deputetit Ben Blushi. Makina, me targa “TR 0611 L”që i përket deputetit Ben Blushi, është pë...
Opozita bojkoton edhe sot Komisionin e Reformës në Drejtësi
  Partia Demokratike e ka bojkotuar edhe sot komisionin e Reformës në Drejtësi. Tashmë  është e njohur kërkesa e panegociueshme e Opozitës për zbatimin e  rekomandimit 88 të Komisionit të Vene...
Lajme nga Franca: Ekipi shqiptar në pesimizëm
Fitorja e Turqisë me dy gola diferencë ndaj Republikës Çeke ka dëshpëruar shumë e shumë shqiptarë. Madje sipas lajmeve kanë ardhur e vetëm pak minuta ...
Prokuroria i kërkon TVSH-së konferencat e Tahirit për të verifikuar deklaratat shantazhuese ndaj gjyqtarit
  Duket se Prokuroria e Përgjithshme e ka marrë seriozisht kërkesën për procedim penal të bërë nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë për ministrin...
Faqja 710 prej 759« E para...102030...708709710711712...720730740...E fundit »