Kuvendi, deri më 25 gusht, një sy në vakancë, një sy në punë
Data 25 gusht është afati i fundit kur Kuvendi mund të miratojë të paktën ligjin e ashtuquajtur për “vettingun” e Reformës në Drejtësi. BE dhe SHBA e kanë vënë gushtin si muajin e fundit kur parla...
Deputeti Pollo, kërcënimet e Lu dhe Vlahutin, vija paralele me terroristët
Deputeti i Partisë Demokratike dhe ish-ministri i Inovacionit, në një intervistë për gazetën “Panorama”, flet për procesin e vështirë të Reformës në D...
Nuk ka kërkesë ekstradimi per vëllain e Fatmir Xhafës/ Policia
Pas deklaratës së Partisë Demokratike, ku akuzonte kryeministrin Rama për fshehje të kërkesës  për ekstradim në Venezuelë të vëllait të deputetit so...
Një shpërblim për Reformën; vëllai i Xhafës nuk ekstradohet në Venezuelë
  Kryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, “shpërblehet” pas dy fitoreve: Pas Reformës dhe pas komplotit...
Zv.presidenti Amerikan, Joe Biden, viziton Kosovën më 17 gusht
Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden do të vizitojë Kosovën më 17 gusht, njofton KTV-ja. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, Biden do të takohet me ...
Basha ironizon qeverinë për pensionet, edhe “një bukë në muaj”.
Një ditë pas deklaratës së qeverisë “për rritjen e pensioneve”, sot në mëngjes ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike (në opozitë), zoti Lulzim...
Turqia frikëson edhe Kosovën me “terroristin” Gylen
Turqia ka reaguar me forcë dhe në rrëmbim, ndaj një organizate të klerikut migrant Fetullah Gylen, jo vetëm brenda territorit të saj, por edhe në ra...
Profesori shqiptar u arrestua në Turqi per “grushtin e shtetit”. Familjarët nuk dinë gjë për fatin e tij
  Profesori shqiptar Marjus Hoxha u arrestua në Turqi me date 24 korrik i akuzuar per lidhje me grushtin e shtetit. Familjaret e...
Dy deputetë të mazhorancës fshihen pas projektit për të ndërtuar në Lagunën e Karavastasë
Shoqata PPNEA denoncoi këtë javë një masakër që po kryhet në Lagunën e Karavastasë.Ne zonen e mbrojtur Natyrore po behen ndertime. Është një nd...
Meta: “Vettingu sipas afateve kushtesuese, deri më 11 Gusht nuk do të ketë seancë parlamentare”
  Nuk do te kete seance parlamentare deri me 11 gusht. Kryeyari i Kuvendit Ilir Meta qetesoi deputetet dhe njekohesisht ata qe prisnin cfa...
Faqja 729 prej 801« E para...102030...727728729730731...740750760...E fundit »