Migrimi/ Shqipëria, në vend të dytë pas Sirisë
  Siria ishte vendi i origjinës me numrin më të lartë për azil-kërkuesit, i ndjekur nga Shqipëria, Serbia dhe Kosova, Afganistani, Iraku me 2015. Raporti vjetor i UNHCR-së “Tendenca Globale...
Berisha: Ja skema si vjedh Rama me Carlo Bolinon
"Ja si vjedh Rama me Bolinon e tij, njeriun, mafiozin 24 karatesh karboni, te akuzuar per lidhje financiare me Sacra Corona Unita, sharlatanin që iu servirte shqiptareve lajme sikur i dergonte nga Xhe...
Kopshti i dhunës, 3 muaj pa u inspektuar
Kopshti “Diren” i Anjeza Shabanit, edukatores dhe administratores që u filmua duke ushtruar dhunë barbare ndaj një fëmije 3 vjeç kishte 3 muaj që nuk ishte inspektuar. Ministria e Arsimit dhe Shken...
Fitorja e Gjermanisë sot, i jep shanse Shqipërisë
Gjermania luan sot ndeshjen e fundit në grupin C kundër Irlandës së Veriut, e që pritet me interes edhe nga Shqipëria. Një goleadë e gjermanëve do të ishte një shans më shumë për rrugëtimin e Kombë...
Berisha e quan “shnjerëzore” dhunën mbi fëmijën
  Ish-Kryeministri Berisha ka mbetur pa fjalë nga video-skandali i dhunës së një pronareje kopshti  në Sauk mbi një fëmijë të vogël. Mbi videon që e ka postuar në profilin e tij në Fb, Beri...
Në aksin rrugor Piza- Livorno vdesin në aksident dy motra, shqiptare
  Dy motra gjetën vdekjen sot,  në një aksident të ndodhur në Itali, në rrugën Firence - Piza - Livorno. Janë dy emigrante shqiptare, vajza të një mjeku që jeton në Firence. Makina me të ci...
Përgjimet në Seman, atje ku niseshin avionët me drogë
  Efektivët e policisë shqiptare thanë se kishin qenë bashkë me ekspertë të Interforcës italiane në Seman, atje ku dyshohet se u përdor IMSI C...
Lajm i keq nga grupi B. Mund të vijë puna të luajmë kundër Uellsit
  Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin B, ku janë përcaktuar tre skuadrat që kualifikohen   Uellsi ka mposhtur 3:0 Rusinë dhe ka siguruar vendin e parë në Grupin B, pasi n...
Sa vjet burg rrezikon Anjeza Shabani, edukatorja që dhunoi barbarisht fëmijën 3 –vjeçar?
  Edukatorja e kopështit “Diren”, Anjeza Shabani, e njohur edhe si ish –prezantuese e një emisioni televiziv, është arrestuar nën dy akuza. Pas publikimit të pamjeve filmike të regjistruara...
Drejtoresha e kopshtit i rrihte fëmijët, pastaj i fotografonte si “të lumtur”
  Drejtoresha e kopshtit privat në Sauk të Tiranës, Anjeza Shabani,  sot në mëngjes është ndaluar nga policia. Ajo akuzohet për dhunë mbi fëmijët në kopshtin ku ishte pronare dhe administrator...
Faqja 731 prej 778« E para...102030...729730731732733...740750760...E fundit »