Borë në Sahara!? S’e besoni? Shikoni mrekullinë në fotografi.
Një fotograf amator ka kapur imazhe të rralla dhe të bukura të borës së parë në shkretëtirën e Saharasë, pas gati 40 vjetësh. Karim Bouchetata ...
Zjarr në katin e dhjetë të pallatit pranë Ambasadës së SHBA në Tiranë/ FOTO-VIDEO.
    Një zjarri i fuqishëm ka shpërthyer në një pallat dhjetë katesh pranë selisë së Ambasadës së SHBA në Tiranë. Zjarrfikësit n...
Polle: Vetëm 29% e amerikanëve besojnë ndërhyrjen Ruse në zgjedhjet e vitit 2016
  Shifra 29 për qind doli pas konsultimeve me shoqëritë e Poll-eve. Polle të reja nga Politico/Morning Consult shënojnë një përplasje t...
Letër nga një i ri që pret vdekjen nga atentatorët.
“Jam Ylber Gjinaj nga Fushë Arësi. Vjet më asht ba një atentat, deshën të më vrisnin, por kam shpëtuar falë Zotit. Dua ndihmën tënde pasi policia ...
E çuditshme: Thaçi i Kosovës nderohet nga Akademia e Shkencave.
(FOTO: Thaçi dhe akademik Korkuti gjatë ceremonisë pa publik)/  /Nga: Veritas.com.al/ Se ç’punë ka me shkencën dhe me Akademinë e Shkencave ...
Greqi: një grup anarkist merr përsipër sabotazhin ushqimor përpara Krishtlindjeve
(FOTO: Athina për Krishtlindje) Sipas AFP/ Një grup anarkist grek ka pranuar se ka helmuar ushqime dhe pije të konsumit të shumicës, duke sh...
Burri që shkelmoi gruan në shkallët e aeroprtt tmerroi botën me pamjen/ VIDEO E RENDE
Burri u arrestua, sepse e shqelmoi gruan në shkallët e metrosë së aeroportit në Berlin, Gjermani. Por pamja që u shpërnda pëmes internetit ka tmer...
Çfarë i tha Obama Putinit në Telefonin e Kuq rreth hakerimit të zgjedhjeve?! VIDEO
(FOTO: Putin dhe Obama)/ Të vendosur që të ndalojnë ndërhyrjen e Rusisë në fushatën elektorale presidenciale, të paktën një nga këshilltarët e ...
Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma për miqtë që do të vinin për fitoren e Hillary, në D.C
(FOTO: Andrew Mark Cuomo, guvernator) Guvernatori i New York-ut, Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma hoteli në Washington, D.C. për familjen e  tij...
Humbën shpresat!
  Frrok Çupi/ Më i humburi nga këta që humbën shpresat dje në mbrëmje, akoma pa hyrë data 20 dhjetor, ishte Andrew Mark Cuomo. Cuomo është ...
Faqja 814 prej 983« E para...102030...812813814815816...820830840...E fundit »