UPDATED/ Dom Ernest Troshani shpallet kardinal nga Papa Francesku; i Dyti shqiptar
  Dom Ernest Troshani është i dyti që Papa shpall kardinal mes jezuitëve katolikë shqiptarë; i dyti pas Dom Ernest Koliqit. Papa Françe...
RAI në Kruje per drogen
Gazetari i RAI ne Kruje per drogen
Liderët vbangjelist, besnikë ndaj Trump; fokusohen në rrëzimin e Clinton
Liderët e grupit konservator fetar Evangjelist, që pasivisht qëndrojnë në mbështetje të Donald Trump, dje e Shtunë, një ditë pas komenteve për ska...
Grabitet argjendaria në qendër të Tiranës; vlera mbi gjysmë milionë euro
Pronari i Argjendarisë së grabitur sot mbasdite, e Shtunë, është mbi 500 mijë euro. Deklaratën e bëri për Policinë vetë pronari i Argjendarisë, em...
Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, Gilman Bakalli
  Sot, e Shtunë,  rreth orës 18.30 është ndarë nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gilman Bakalli, njoftoi familja e tij. Shkak p...
Donald Trump thotë se shansi për dorëheqje është Zero
Kandidati presidencial i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se nuk do të tërhiqet nga gara presidenciale. Deklaratën e ka bërë përmes një b...
Fajin e ka populli!
  Frrok Çupi/ Faji më i fundit u ndëshkua nga Nobeli në Oslo. Do të ishte tragjike për njerëzimin sikur “Nobeli” ta ketë bërë këtë akt m...
Qeveria Hungareze: Filozofia Trump e Migrimit- në një linjë me tonën.
Nga Chris Tomlinson BUDAPEST, Hungari — Në një intervistë ekskluzive me Breitbart në  Londër, zëdhënësi i qeverisë hungareze, Zoltán Kovács fol...
83% e këshilltarëve financiarë preferojnë Trump mbi Clinton
Nga Alex Swoyer/ Breitbart, SHBA Një pyetësor nga  Woodbridge Wealth ka pyetur këshilltarët financiar dhe ka zbuluar se 83 për qind e tyre beso...
Në Ankara, Turqi, dy kamikazë hidhen në erë në sy të policisë
Dy kamikazë me bomba kanë hedhur veten në erë në afërsi të kryeqytetit Turk, Ankara, pasi ata ishin afruar policisë. Militantët, që besohet se ...
Faqja 822 prej 930« E para...102030...820821822823824...830840850...E fundit »