Një grua e sëmurë në Kukës nuk pranon të hipë në helikopter.
  Ministria e Mbrojtjes sot ka shpërndarë një komunikatë mbi veprat humane të helikopterëve të Ushtrisë në ndihmë të njerëzve që kanë nevo...
Mikja jonë Kafe…
  Nuk mund të mohohet, ajo është një mike e përditshme. Për shumë njerëz, kafja është mikesha më e mirë, pasi na gjendet pranë kur kemi ne...
Dy ditët më të ftohta të dimrit kalojnë sot.
(FOTO: Pamje e djeshme e Rrugës së Kombit)/ Dje dhe sot janë shënuar si ditët më të ftohta të vitit, nga meteorologët. Temperaturat minimale në...
Trump në konferencë me Inteligjence: Sulmi kibernetik, “absolutisht asnjë efekt” në rezultatin e zgjedhjeve!
(FOTO: Donald Trump në një briefing dje me Inteligjencën e SHBA)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump vlerësoi se sulmi kibernetik “nuk ka absol...
Kosovarët e përballojnë pa frikë të ftohtin në minus 25 gradë. Shikoni Video-n
(FOTO: Ky dimër në Prishtinë)/ Qytetarë të Prishtinës, ku moti i ftohtë është shumë më i egër se në Tiranë dhe zonat jugore të vendit, nuk “qah...
Përplasen qindra makina, mijëra njerëz pa energji ndërsa bora mbulon gjithë brezin e Bregut Lindor
(FOTO: Pamje e sotme në rrugët e Amerikës)/ Amerika po goditet nga stuhi bore. Bora dhe lloha kanë mbuluar Bregun Lindor që të shtunën, duke i ...
Terrorizmi godet Izraelin, 4 të vrarë, 15 të plagosur në Jerusalem nga goditja me kamion.
(FOTO: Pamje nga ngjarja tragjike sot në Jeruzalem)/ Katër persona u vranë dhe 15 u plagosën në Jeruzalem të Dielën (sot) kur një kamion mësyni...
Ceken e Beratit e nxjerrin në pension. ” Pse?…një jam unë”, thotë Cekja. VIDEO
(FOTO: Aktori Sejfulla Myftari, "Cekja")/ Aktori Sejfulla Myftari, që vetëm njerëzit e afërt e njohin me këtë emër, është detyruar të dalë në p...
Stefano Gabbana: Krenar të vesh Melania Trump!, shpërthen kundër kritikëve “Injorantë!”
(FOTO: Melania Trump)/ Stefano Gabbana, njëra gjysmë e kompanisë së modës “Dolce & Gabbana”, me krenari shkruan në Instagram këtë javë se n...
Parlamenti turk, të hënën nis punimet për ta kthyer presidentin në “Sulltan”
(FOTO: Salla e mbledhjeve plenare të Parlamntit turk)/ Parlamenti turk javën e ardhshme fillon diskutimin për ndryshimet e kushtetutës së vendi...
Faqja 838 prej 1 026« E para...102030...836837838839840...850860870...E fundit »