Grabitja në aeroport/ “Shefi i komisariatit të Rinasit ishte në gjumë”
Supergrabitja e rreth 1 milion eurove në aeroportin e Rinasit ka qenë çështje diskutimi edhe në mbledhjen e sotme të Komisionit të Sigurisë në Parlament. Nënkryetari i këtij komisioni, Flamur Noka, k...
Arrest shtepie per Roshin, perseri, edhe ne Apel
  Rroshi kërkoi lirimin e tij, por gjykata e rrëzoi kërkesën e tij. Kryebashkiaku i Kavajës u akuzua për falsfikimin e formularit të dekriminalizimit, fshehje të veprave penale në të kaluarën e ...
Pas grabitjes në Rinas, Belgjika heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta/ Ristani i PD
  Partia Demokratike, me anë të Sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani, ka deklaruar se “Belgjika ka vendosur ta heqë Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta”.   “Lajmet e këqij...
Halimi i PD dorëzon në Prokurori padinë ndaj Ramës; ccështja e 80 mijë USD për foton me Obamën
  Partia Demokratike ka dorëzuar sot në Prokurori, padinë e ngritur ndaj kryeministrit Edi Rama për korrupsion politik: Fotografinë 80-mijë dollarëshe me Presidentin e SHBA, Barack Obama vite ...
PD-LSI kërkojnë përgjegjësit për grabitjen e Rinasit
Në Komisionin Parlamentar te Sigurisë Kombetare nuk e besojnë teorinë se faji për grabitjen e Rinasit ishte i kompanive private. Deputetët e PD dhe LSI kërkuan përgjegjësit në policinë e shtetit, madj...
Grabitje me armë në aeroportin ‘Nënë Tereza’
Një grabitje me armë ka ndodhur mesditën e sotme në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit. Mësohet se tre persona me armë dhe të maskuar kanë marrë një sasi të madhe parash në ambientet e brendshme të...
Boris Johnson e përjashton veten nga gara për garën si lider i Konservatorëve
(Sipas BBC) Ish kryebashkiaku i Londrës, Boris Johnson e ka përjashtuar veten nga gara për t’u bërë lider i Konservatorëve dhe kryeministër i Anglisë.   Në një fjalim të mbajtur në Londë...
“Reforma” hyn në kalendarin e Kuvendit, me maxhorancën
Reforma në Drejtësi ka hyrë në kalendarin e punimeve të Kuvendit për periudhën trejavore, 4 – 24 korrik.   Ajo është futur vetëm me votat e mazhorancës, në mënyrë të njëanshme dhe kundërsht...
Rama paguan 80 mije euro per takimin me Obamen
  Kryeministri Edi Rama dyshohet të jetë përfshirë në një skandal të rëndë, teska në vitin 2012 ka paguar 80 mijë dollarë si donacion për fushatën elektorale të Barack Obamas, para me të cilat...
Berisha paralajmërin maxhorancën se “mesazhe të hidhura” paskëtaj vijnë
  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar mazhorancën dhe Qeverinë se ditët në vijim do të marrin mesazhe të hidhura nga ndërkombëtarët në lidhje me reformën në drejtësi dhe rekomandimi...
Faqja 838 prej 891« E para...102030...836837838839840...850860870...E fundit »