Procesi i korruptuar i zgjedhjeve në FRPD
Elvi Fundo  PD ka filluar fushtën anëtarësimeve dhe më pas të zgjedhjeve të në organizatën partnere FRPD. Një organizatë rinore e cila ka pasur ...
Hoxhë Elvisi, ose Elvislamiku shqiptar si radikali islamik i sofistikuar
Nga Kastriot Myftaraj   Hoxhë Elvis Naçi është imami i Xhamisë së Tabakëve në Tiranë, e cila gjendet pranë Urës së Tabakëve. Për ata që nuk e nj...
Katastrofë e doganave. Rama për dy minuta shkarkon 3 zv/drejtorë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kryer sot në mëngjes një vizitë të papritur në drejtorinë e Doganave. Sipas burimeve brenda drejtorisë, R...
Jolie: “Kush flet për sulmin në Liban”
Në sulmin që ndodhi në orët e vona të së premtes në Paris, ku mbetën 129 të vdekur dhe mbi 300 të lënduar e gjitha bota u sensibilizua për t’i nderuar...
“Qemal Stafa/ Policia ndalon “Ballistin”, tifozët kundër Dukës
Ndeshja Shqipëri-Gjeorgji është ndërprerë për disa minuta, pas hedhjes së fishekzjarrëve në fushë nga ana e grupimit të tifozëve Kuq e Zi”. Ata janë s...
Jep dorëheqjen ambasadori shqiptar në OSBE
Ambasadori shqiptar në OSBE, Spiro Koçi ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban.Ai e ka bërë të ditur këtë dorëheqje me anë të një letre që ia ka drejtu...
Jemi në luftë! Terrorizmi kërcënon gjithë botë. Deklaron Holande
Presidenti francez Francois Hollande është duke mbajtur një fjalim në parlament duke iu drejtuar popullit.Në pallatin e Versajës, Hollande kërkoi fill...
Kryeministri Rama vazhdon tërheqjen nga masat represive
Duke folur nga Kryeministria në një takim me biznesin e vogël, Rama tha se për biznesin familjar, nuk do të jetë e detyrueshme që familjarët të jenë t...
Rebelohen deputetët e PS për emërimet e drejtorëve në ministri.
Pavarësisht mungesës së kryeministrit Edi Rama, mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka zgjatur mbi 1 orë e gjysmë duke tejkaluar çdo p...
Buxheti i qeverisë për 2016: Nuk ka rritje pagash për administratën
Të ardhurat në projektbuxhetin e vitit 2016 pritet të jenë 417.7 miliardë lekë, me një rritje prej 4.9% në raport me buxhetin e rishikuar 2015, sipas ...
Faqja 909 prej 914« E para...102030...907908909910911...E fundit »