Një bebe i lindur në avionin Cebu Pacific fiton njëmilionë milje fluturim
  Këtu është një fëmijë që ndoshta mësoi të fluturojë para se të qajë për herë të parë në jetë, shkruan CNN duke nisur lajmin. Sapo ka ...
Në Lezhë drogën ia varin në qafë pëllumbit
    Në Lezhë zbulohet mënyra e rrallë për të futur drogë në burg. Pëllumbi me 3 qese që kishin brenda 30 deri në 45 gram lëndë nar...
Deputetja Deda ndalohet nga policia dhe bën ironi
Deputetja Albina Deda u ndalua sot nga policia teksa po udhëtonte drejt plazhit në Shëngjin. "Krimi" i kryer nga deputetja e zgjedhur në Qarkun e ...
Adoleshentët mund të të gjuajnë për lepur; kjo ndodhi në Berat
Gjatë natës ka ndodhur një ngjarje, sa tronditëse aq edhe për çudi: Dy djem adoleshentë, njëri në moshën 13 dhe tjetri 17 vjeç, kishin vendosur të...
Një grua fantaziste në derën e burgut
Ishte dëgjuar se në burgjet e vendit familjarë e të afërm të të burgosurve, fusin telefona celular, deri edhe lëndë narkotike.  Guximi i disa fami...
A jemi në fshatin turistik Tamarë të Malësisë së Madhe apo në Paris? (foto)
  Do te shikoni disa foto. Ketu eshte nje fshat shqiptar i malesise se Veriut. Pyesin: A jemi në Tamarë të Malësisë së Madhe apo në ndon...
Sekuestrohen dy arinj që mbaheshin në robëri
Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit, njoftoi se në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ka sekuestruar ditën e djeshme dy arinj që mbaheshin në robër...
Një peshkarexhë e Durrësit merret peng në Egjipt. Shkak është borxhi i pronarit
  Sipas një lajmi të përhapur dje nga Porti i Durrësit, dy peshkarexha u zhduken nga “radarët” e Portit. Gjatë ditës së sotme u zbulua vend...
Moti/ Shiu pushon nesër. Vapa nis me 37 gradë C
Kjo javë ka nisur me vranësira dhe shira në të gjithë territorin ku me intensiv, shirat kanë qënë në zonat veriore dhe qendrore të vendit, njofton Met...
Rifillon seanca parlamentare, Rama sulmon opoziten
Seanca Parlamentare ishte pezulluar pas perplasjes se deputetit demokrat Flamur Noka me kryeministrin Rama. Rifillimi i saj nuk e uli tensionin mes...
Faqja 7 prej 8« E para...45678