Moti i kësaj vere do të mbahet mend për kapriçot e shpeshta. Ndërsa paraditen e sotme temperaturat maksimale arrinin në 38 gradë, në orët e para të pasdites situata ka ndryshuar krejtësisht.

Shqipëria e Mesme është përfshirë nga një stuhi e fortë, me shi të rrëmbyeshëm, breshër dhe rrufe.

Reshjet më të mëdha të shiut kanë rënë në Elbasan dhe periferi të Tiranës, afër zonës së TEG.

VIDEO/ Shi, breshër dhe rrufe në Tiranë

Publiée par Gazeta Koha Jone sur Mercredi 15 août 2018