Kryeministri Rama: Shqipëria në tri zona; zona e gjelbërt- në orarin 9:30- 17:30 të gjithë mund të lëvizin lirisht.
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar hartën e zonave të gjelbërta ku do të ketë lehtësim të lëvizjes për shkak se ka pak ose asnjë rast me COVID-19. ...
Koronavirusi në Shqipëri, 15 raste të reja, 678 në total
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar 15 raste të reja në 24 orët e fundit, duke e çuar në 678 numrin total të të prekurve....
Bllokimi i paparë i virusit, ndërsa myslimanët fillojnë Ramazanin
  Xhakarta (AFP) - Myslimanët në mbarë botën filluan të shënojnë Ramazanin nën mbylljen e koronavirusit të Premten me ndalime të papara në...
COVID19/ Evropa Lindore po gabon, po heq bllokimin para Perëndimit. Më e keqja s’ka ardhur akoma
Evropa Lindore po regjistron infeksione të ulëta të koronavirusit dhe heq bllokimet më herët se homologët e tyre më të pasur, më të zhvilluar të E...
Covid19/ Merkel paralajmëron “ende vetëm fillimi” i krizës
Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se vendi i saj duhet të mbetet "syhapur dhe i ndërgjegjshëm" në trajtimin e krizës së koronavirusit, pasi ...
Lajm i fundit: Vaksina e mundshme e koronavirusit hyn në procesin e testimit njerëzor
Po bëhet përparim drejt një vaksine të vlefshme për koronavirusin, thonë studiuesit në një kompani farmaceutike me seli në Filadelfia. Inovio Pha...
Edhe Meta pro- burgut. Miraton dekretin: “Në burg kush përhap me qëllim virusin”/
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, njofton se ka dekretuar ndryshimet në Kodin Penal, duke i vlerësuar ato si të nevojshme në këtë kohë të fatkeq...
Covid19 mund të ketë një valë të dytë këtë vit/ CDC
Coronavirus 2.0? Coronavirus mund të ketë një valë të dytë vdekjeprurëse më vonë këtë vit, paralajmëron drejtori i CDC Një valë e dytë e koron...
CEO i YouTube, Susan Wojcicki: Rekomandimi i vitaminës C është ‘dezinformim’ i virusit Kinez
Nga: ALLUM BOKHARI CEO i YouTube në pronësi të Google, Susan Wojcicki u shfaq në emisionin e CNN të Brian Stelter, Reliable Sources, për të dis...
Koronavirusi,dy mjekë nga spitali Wuhan u rizgjuan në reanimacion me lëkurën e zezë
Nuk dihet se çfarë bëjnë në atë laborator." P4 në Wuhan është zemra e epidemisë? Pas është dhe Franca Wuhan një muaj më vonë zbulohen të vdekur...
Faqja 11 prej 95« E para...910111213...203040...E fundit »