Qyteti francez urdhëron heqjen e statujës së Virgjëreshës Mari nga parku publik
Një qytet në lindje të Francës është urdhëruar të heqë statujën e Virgjëreshës Mari për të respektuar ligjin që ndalon simbolet fetare në publik, ...
Një histori për Uau! Linjat e avionëve refuzuan djalin tre- vjeçar të sëmurë. Prindërit thërritën Donald Trump…
(FOTO: Donald Trump dhe avioni i tij 727)   Një histori e pabesueshme ka ndodhur pak vite më parë, që lidhet me Donald Trump para se të...
Shkencëtarët kanë zbuluan se boronica Australiane e kuron kancerin brenda 48 orëve
 Nga: Erin Elizabeth/ healthnutnews.com Një lloj boronice e gjetur në Australi, që rritet vetëm në një skaj të largët në pjesën veriore, ka dhë...
Vret veten përpara familjes adoleshentja. Tallje në mediat sociale me profile false seksi
(FOTO: Brandy Vela, adoleshentja qe vrau veten) Një vajzë 18 vjeçare vrau veten përpara familjarëve në shtëpinë e saj në Teksas pas muajsh tort...
Bien temperaturat globale. Qetësi e akullt!- thonë alarmistët e Klimës për mediat
  Temperaturat globale të Tokës kanë rënë me një gradë Celsius që nga mesi i këtij viti. Kjo ëhsnëon rënien më të thellë dhe më të madhe s...
Robotët e seksit -rrezik për gratë dhe fëmijët. Fushata kundër.
'Çfarë na inkurajon që të jemi  është të kemi raporte të mira me vlerat’ Një akademik i Mbretërisë së Bashkuar ka hyrë në një fushatë kundër ro...
6 ushqime që nuk duhen porositur kurrë në restaurant/ FOTO
  1.Kurrë mos porosit peshk ditën e  Hënë. Sipas Anthony Bourdain, çdo javë restorantet porosisin peshk të Enjtën ose të Premten, për...
Para se kjo grua ta bënte baba këtë burrë, a e dinte çfarë po bënte?!
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Në Tiranë është shënuar një ngjarje shumë e rëndë; ndoshta më e rëndë se ngjarjet që flasin për vrasje me armë d...
Hillary Clintons, pas humbjes blen libra në librarinë Savoy në Westerly
(FOTO: Hillary në librarinë Savoy, këtë të dielë. Foto amatore) WESTERLY, Rhode Island — Të dielën disa fotografë amatorë kapen me aparatet e t...
Kejdi Halili, ishte djali i gazetares Erenestina Halili. Ai u vra mbrëmë bashkë me Ergi Dinin.
(FOTO: Kejdi Halili me të ëmën Erenestina, në një çast pushimesh)/   Mbrëmë në aksidentin tragjik me motor në rrugën “Bajram Curri”në Tiranë, h...
Faqja 31 prej 42« E para...1020...2930313233...40...E fundit »