Arsye të thjeshta pse Prince George vesh gjithmonë pantallona të shkurtra.
  Mund të ndodhë, në qoftë se shikoni fotot e të shumë adhuruarit Prince George, do të ndjehesh i goditur se sa elegant dhe sa fëmijë mbre...
Një trend i papranueshëm që dominon Fashion Week
    Keni parë veshje kaq të bukura saqë të duket shumë e domosdoshme, por që një bindje të brendshme thua se a është e përshtatshm...
Krimi seksual shkon në qiell ndërsa rritet pjesëmarrja në Oktoberfest
  Festivali më i madh i Birrës në botë ka shënuar pjesëmarrjen më të ulët për 15 vjetët e fundit, për shkak të frikës së një pasigurie jo ...
Kim Kardashian i joshi grabitësit përmes Twitter-it
Sipas raportimeve, grabitësit e Kim Kardashian kanë grabitur një pasuri pre 10 milionë dollarë, ose 8.96 milionë euro nga bizhuteritë, duke përfsh...
Çifti i deputetëve duhet të divorcohet, ose të “pushkatohen” si në Luftë
  Dy deputetë të Partisë Socialiste janë dashuruar dhe janë martuar duke qenë deputetë të Partisë Socialiste. Olta Xhaçka dhe Artan Gaçi u...
Të “fiksuarit” pas sportit kanë tri herë më shumë probleme me alkoolin
  Eshtë ky konkluzioni i Observatoire 2016 “Francezët dhe alkooli”, i drejtuar nga Fondacioni për kërkimin në fushën e alkoologjisë: një v...
5 këshilla për të ngrënë shëndetshëm në punë
  E vështirë për të respektuar vendimet që keni marrë për “ushqimin”, sidomos në vendin e punës? Për të ngrënë shëndetshëm në punë, ja disa këshill...
E bija vret të ëmën teksa kurohej “për varësi ndaj internetit”
  (WASHINGTON POST) Një 16-vjeçare Kineze rrahu të ëmën për vdekje pasi e lidhi në një karrige për një javë, në grindje e sipër për ta ...
Disney sjell kostumin Moana me “fytyrë- kafe”.
  Disney ka tërhequr një kostum për fëmijë duke promovuar veshjen e  filmit të ardhshëm Moana, pas akuzave mbi përvetësim të vlerave kultu...
Fasting-u, ose si të dobësohesh duke agjëruar me ndërprerje
  Nga Manuela Estel/ Fasting-u, ose agjërimi me ndërprerje, është një regjim që ndërmerret për një periudhë afatgjatë. Partizanët e tij e s...
Faqja 31 prej 38« E para...1020...2930313233...E fundit »