Bie kurba e COVID-19/ Vetëm 33 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
Pas një dite me shifra rekord, ku u numëruan 71 raste të reja dhe një shtim i frikshëm i pacientëve të shtruar në Infektiv, vijon përhapja e koron...
COVID19/ Kjo ditë po mbyllet me lajmin e keq të rritjes së rasteve: 71 të prekur në 24 orë. Humb jetën 62-vjeçari nga Tirana.
  Ministria e Shëndetësisë raporton 71 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë, shifra këto të rritura krahasuar me nj...
COVID-19, Manastirliu: Rreziku është afër, vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim virusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, paralajmëron qytetarët se më e keqja nga koronavirusi nuk do të vijë vetëm nëse tregohet kujdes në p...
Sondazhi: 8-në-10 persona kanë vizion ‘të favorshëm’ ndaj personave që veshin maska
TONY LEE Tetëdhjetë për qind e Amerikanëve - përfshirë 68 për qind të Republikanëve dhe 61 për qind e atyre që "aprovojnë me forcë" punën e Pre...
E reja nga beteja me Covid/ Të shtruar edhe mosha të reja; pacientë 30-vjeçarë, 9 në gjendje të rëndë
  Nuk ka asnje preference moshe koronavirusi. Te dhenat e fundit nga Ministria e Shendetesise, duhet te na bejne te reflektojme mire dhe t...
Vëllezërit Budina infektohen me koronavirus, Rama shpreh keqardhje.
Dy artistët e njohur dhe vëllezërit Edmond dhe Robert Budina të cilët protestuan kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë rezultuar me koronavirus...
Trajtimi me steroid me dozë të ulët u përshëndet si përparim i madh në luftimin e koronavirusit
PENNY STARR Trajtimi me steroidin Daxamethasone me dozë të ulët mund të jetë një përparim i madh në betejën kundër koronavirusit, sipas ekspert...
Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, dje 86, sot 50 raste pozitive në 24 orët e fundit
Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 50 raste pozitive me koronavirus. Një ditë më parë, në vendin tonë u shënua numri rekord i të infe...
Rama: Nuk do mbyllemi/ “Ndalohen grumbullimet. Do të ndërhyjë policia”
Numri rekord shënuar sot me të prekurit pozitiv nga Covid 19 detyroi Kryeministrin Edi Rama të përcjellë një mesazh nga ku tha se nuk vazhdohe...
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milion
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milion, pik në shumë zona, ndërsa në Evropë bien, thotë CDC Rastet e konfirmuara të koronavirusit k...
Faqja 3 prej 5512345...102030...E fundit »