Dëshmia rrëqethëse e motrës: ‘Ma vrau ai plehra para syve të mi!’
Vrasja e paralajmëruar e 21-vjeçares Ariela Murati ka qenë temë e emisionit të sotëm në studion e “Rudina” në Tv Klan. Gazetari Spartak Koka, depu...
Dy esse nga Dylgjeri: ‘Skënderbeu te Nënë Tereza’ dhe ‘LIBRA pa libra’.
1. Skënderbeu te Nënë Tereza: Zot na ruaj mendtë ç’do na dëgjojnë veshët. Këtë vit për Skënderbeun? Marrëzira e të pavërteta pa fund... Ja p.sh.,...
Media gjermane për vrasjen e Ivanoviqit: Vdekje në bastionin e mafies ballkanike
Gazeta gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung, i ka bërë jehonë vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën e Veriut, nga autorë...
Nuk e gjeni dot një media të madhe në botë që nuk ka shkruar sot për vrasjen e Ivanoviq…
“Një politikan i njohur serb u vra pranë zyrave të partisë së tij në veriun e Mitrovicës, të mbizotëruar nga serbët”, shkruan BBC. “Negociatorë...
Është arratisur oficeri policor i denoncuar në emisionin ‘Fiks Fare”.
Menjëherë pas transmetimit në “Fiks Fare” të materialit ku oficeri i policisë Julian Balliu shfaqej teksa bënte pazare për shitje kokaine, Shërbim...
Fiks Fare denoncon sonte shefin e policisë në një Pazar: “Më jep 30 mijë euro, të të jap drogë”
“Fiks Fare”, program investigativ i Tv Top Channel, ka njoftuar se denoncon sonte në mbrëmje një skandal që ndodh në radhët e Policisë së Shtetit....
Dylgjeri, Burgu dhe Strasburgu
“Ky vend është i çuditshëm”- ka reaguar publicisti Dylgjeri- pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut për dëmshpërblimin e  pallatit të Vlorës me 1...
Stuhi në gotë. Libri që do t’i thoshte të gjitha, por që nuk na tha asgjë.
Nga Matthew Walther/ ‘The Week’ *Dikush ‘i ka thënë dikujt – ndoshta autorit, ndoshta dikujt që i tha autorit, apo dikujt, i cili i tha dikujt,...
Të ndreqim Amerikën! Cc: Për dijeni Ambasadës së SHBA, Tiranë
Nga: Ylli Dylgjeri/ Boll u morëm më me këtë vend! Nuk bëhet këtu. Boll u morëm me njeri- tjetrin! Nuk bashkohemi. Boll u morëm me Vettingun! ...
Letër për “Z. Enver”: Këtu në kampin e internimit ‘jetojmë si në dasmë”
Nga Kastriot Dervishi/ Gazeta Express Një i internuar në kampin famëkeq tela me gjemba të Tepelenës, (1949-1952)ka zgjedhur një mënyrë origjina...
Faqja 10 prej 39« E para...89101112...2030...E fundit »