DEBATI TELEVIZIV PRESIDENCIAL FRANCEZ: “Jo naivitet evropian” në shkëmbimin e lirë
Dy kandidatët prekin edhe çeshtjen e Evropës. Marine Le Pen deklaron se kërkon të rikthejë sovranitetin ekonomik dhe monetar, aftësinë për të b...
Debati presidencial Francez: E Drejta e punës, kandidatët luftë dhëmb për dhëmb
Debati vazhdon për të drejtën e punës. Emmanuel Macron i siguron ndërmarrjet e vogla duke u thënë se degët e tyre mund të negociojnë marrëveshje në ...
Debati televiziv vazhdon LIVE: Franca, i vetmi vend evropian që nuk e ka frenuar kurrë papunësinë.
  Kur debati fokusohet në tematikën e papunësisë, Emmanuel Macron shpalos programin e tij. "Problemi i Francës çprej 30 vitesh, është s...
FRANCË: Zgjedhjet Presidenciale. Dueli televiziv çast pas çasti. Marine Le Pen kërkon K.-O.
"Macron është kandidat i globalizimit, i grabitjes ekonomike, i vobekjes së Francës. Unë jam kandidatja e popullit", sulmon ajo. Le Pen tenton ...
MEDIA: A foli sot Berisha me Topallin pas sulmit të saj ndaj Bashës!?- pyesin
Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, sot pasdite kanë qenë të pranishëm edhe zoti Berisha edhe zonja Topalli, që njihen si mi...
‘Breitbart News’ publikon e-Book: ‘100 ditët e para të Trump’.
Breitbart News ka publikuar një e-Book të ri, '100 ditët e para të Trump'duke siguruar një përmbledhje gjithëpërfshirëse koncize për ngjarjet e çd...
Nesër do t’ju tregoj si të poshtëron Edi Rama.
Nga Vladimir Kosta* Rama më hoqi pa asnjë keqardhje dhe më e keqja është se sajoi një intrigë të radhës. Për të gjithë miqtë e mi dhe për so...
Aktivistët kundër ‘Brexit’ gjakosin anëtarët e partisë UKIP që udhëhoqi ‘Brexit-in’. FOTO
Nga: VICTORIA FRIEDMAN Një aktivist i Lëvizjes ‘Remain’ (Të qëndrojmë në BE) ka sulmuar një grua kur po afrohej në një aktivitet të UKIP (Unite...
Emmanuel Macron në revistën e homoseksualëve… gjysmë i zhveshur. Ky do të jetë Presidenti?!
'Mbreti Lakuiq' i Andersenit nuk ka shumë lidhje me kandidatin për President të Francës. I pari kërkonte rrobat më të bukura dhe rrobaqepësit më t...
VIDEO. Fake News: Kryetari i PDK, Nard Ndoka, tregon të vërtetën me ambasadorët: “Mesila nuk foli fare! Betohem”.
  Pas deklaratës së deputetes së PDIU-së Mesila Doda, e cila theksoi se gjatë takimit me ambasadorët e SHBA-,BE dhe OSBE se ka patur një d...
Faqja 26 prej 37« E para...1020...2425262728...E fundit »