SERIA/ Pas kësaj, Basha kontaktoi menjëherë ambasadorin e Rusisë
Shkruan: "Mother Jones"/ Lidhja ruse Regjistrat britanikë ofrojnë gjurmë të vështira për t’u ndjekur, por që japin të dhëna për përgjigje pë...
SERIA: Investigimi mbi lidhjet e Bashës me Rusinë…Misteri 500 000 dollarësh
(FOTO: Gazetarët amerikan që investiguan mbi çështjen)/ Shkruan revista amerikane "Mother Jones" (Vijon nga dje). Lobistët që punojnë për...
SERIA: Basha po shitej si ‘Trump shqiptar” me sloganin: “Ta bëjmë Shqipërinë ‘great again”. Por nuk kishte mbështetje amerikane.
Nga Revista Amerikane: "Mother Jones" Pjesa e dytë: Pranverën e kaluar, menjëherë pas betimit të presidentit Donald Tramp, Muzin, republikani, v...
SERI ARGUMENTESH: Si e pajtoi kompania ‘shell’ e lidhur me Rusinë ish- ndihmësin e Trump për të ngjitur Bashën e PD deri në Uashington.
Nga: Revista Amerikane ‘Mother Jones’/ Fillimi: -A përdorën rusët sistemin politik të Shteteve të Bashkuara për të ndezur mosmarrëveshje në Ball...
Reportazh: Rënia në dëshpërim e Romës…, këtu peshohen problemet e Italisë. FOTO
Nga: Barbie Latza Nadeau, CNN Pak qytete në botë kanë lënë përshtypje aq të bujëshme sa qyteti antik i Romës. Ai u grabit nga Galët dhe Goth...
Pse u shpërfytyrua mbrëmë korrieri i drogës në media?!
-Historia tragjike e Landit të Mirasit dhe reagimi i Berishës- Opinioni ka parë mbrëmë një debat të fortë mes Berishës dhe gazetarit që raporto...
PD, rezolutë në Kuvend mbi ndalimin e fyerjes ndaj gazetarëve.
Partia Demokratike i është drejtuar Kuvendit me një rezolutë për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e zyrtarëve shtetërorë ndaj gazetarëve. Në nj...
‘Fantazma e Shqipërisë së Madhe zgjohet përsëri’, shkruajnë mediiat greke
Mediat greke i kanë dhënë mjaft vëmendje deklaratës “përçarëse” të kryeministrit Rama për nevojën e një Presidenti të përbashkët për Shqipërinë e ...
“The Economist”: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është i rrezikshëm
Kosova festoi një dekadë e pavarur. Shqiptarët, që përbëjnë shumicën e popullsisë festuan, serbët që jetojnë në enklava jo. Me këto fjalë e nis...
Kosova 10 vjet, sot në qendër të medias perëndimore. Që nga fitorja, deri te frika për kaos/
Çfarë shkruan sot media perëndimore në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës? -Emigracioni... Papunësia e rinisë dhe çështjet e dyshuara e të paz...
Faqja 3 prej 3412345...102030...E fundit »