Bashkëthemeluesi i Apple, Wozniak, proteston ndaj Facebook duke e mbyllur faqen e tij.
SAN FRANCISCO (AP) —Bashkëthemeluesi i  Apple, Steve Wozniak po mbyll faqen e tij në Facebook teksa gjigandi i medias sociale po përballet me kriz...
Mund të jem ‘Një Fermer i Zoti’: Si u bë milioner ish-kryeprokurori shqiptar?
Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla transformoi një investim prej 16.3 milionë lekësh në një kapital me vlerë 1 milionë eurosh, përmes transaksionev...
VIDEO. Fox News: Fondet Amerikane u përdorën nga Soros dhe Lu në Shqipëri për të vënë Drejtësinë në kontrollin e qeverisë socialiste.
Në një program të gjatë, Televizioni amerikan Fox Neës, para 11 orësh, ka analizuar raportin e paraqitur nga think-tank amerikan ‘Judicial Watch’ ...
Judicial Watch: Donald Lu vihet nën hetim amerikan në krah të Soros. Me paratë e Amerikanëve “Lu ndihmoi të minojë” demokracinë në Shqipëri.
  Judicial Watch siguroi 32 faqe me të dhënat që tregonin se administrata e Presidentit Obama i dërgoi fondet e taksapaguesve të SHBA në n...
Skandali i ‘Facebook”: Janë prekur 87 milion përdorues
Skandali i vjedhjes dhe keqpërdorimit të të dhënave të përdoruesve të Facebookut nga konsulenti politik “Cambridge Analytica” thellohet edhe më sh...
Fevziu u pajtua me Berishën…, ç’i duhet Revolta medias
Andi Gjalica/ Sot në revoltën e Kukësit para Drejtorisë së Policisë së Tiranës munguan mediat. Pjesëmarrës nga revolta, përmes mediave sociale ...
Pesë shtete evropiane mund të na ndalin në kufi: “Ku e ke vizën, sir?!”
-Gjermani, Francë, Belgjikë, Suedi, Hollandë- Shkruan: DETIJD Shqetësuese mbetet çështja e azilkërkuesve shqiptarë nëpër Europë, pasi fluksi i e...
Goditet dhe njolloset Vettingu: Një person nën hetim për pastrim parash dhe një tjetër për falsifikim, marrin për hunde procesin
Nga: Hashtag.al/ Idiotësia  e një gazetari  nën hetim për pastrim parash dhe nxitimi i një juristeje në konflikt interesi, kanë njollosur papri...
Çuditet media turke: “Kosova e para në botë që kapi gylenistët!”
Në titullin “Agjencia Turke e spiunazhit, me ndihmën e Kosovës, kap gjashtë të dyshuar të lidhur me FETO” gazeta turke “Hurriyet” duke u thirrur n...
KJ: Gati fletë-arrestet për ish-kryeprokurorin Llalla dhe financierin e PD
Nga: Gazeta Koha Jonë/ Dosja Basha për lobimin në SHBA me paratë e një kompanie ruse, siç akuzon një revistë amerikane dhe PS-ja, po merr rrjed...
Faqja 3 prej 3612345...102030...E fundit »